Yargı Dizisini Aratmayacak En İyi Diziler

31.05.2022
53
Okuma Süresi: 6 dakikalar
A+
A-
Yargı

Bu sezon Kanal D ekranlarında yayınlanan Yargı dizisi reyting rekorları kırıyor. Her geçen gün televizyon dizilerine olan ilgi azalsa da Yargı dizisi bu ezberi bozuyor. Adeta televizyon dizilerine ayrı bir soluk getirdi. Televizyon dizilerinin doğası gereği haftalık olarak yayınlanan bu diziyi beklerken izleyebileceğiniz hukuk dizileri temalı Yargı dizisini aratmayacak en iyi dizileri sizin için derledik.

Good Wife

Good Wife

Cesur, dürüst ve bazen de sinir bozucu olan ‘The Good Wife’ ekranlarda sansasyon yaratıyor. Julianna Margulies tarafından hayat bulan karakter Alicia Florrick’in hikâyesi herkesi herkeste merak uyandırıyor. Dizi, Alicia Florrick’in kocası Chicago eyalet avukatı Chris Noth tarafından zekice canlandırılan Peter Florrick’in yanında dururken, aşağılayıcı bir seks ve yolsuzluk skandalının bir parçası haline gelip cezaevine konmasıyla başlıyor. Alicia, iki çocuğu için 13 yıl önce bıraktığı hukuk kariyerine yeniden dönmek zorunda kalıyor. Eleştirmenler ve izleyiciler tarafından beğenilen bu dizi Yargı dizisini sevenler için de güzel bir dizi. Good Wife, en iyi hukuk dizileri arasında en başlarda yerini alıyor.

Drop Dead Diva (2009 – 2014)

Drop Dead Diva

Drop Dead Diva bir araba kazasında ölen model Deborah Dobkins’e (Broke D’Orsay) odaklanıyor. Donkins cennetin kapısında eski hayatına geri dönebilmek için uğraşırken kendini yeni ölmüş olan avukat Jane Bingum’um bedeninde bulur ve hikaye başlar. İzleyenler ve eleştirmenlerden tam not alan dizinin Yargı dizisini sevenler tarafından da tam not alacağını umuyoruz.

Boston Legal (2004 – 2008)

Zor durumları ve senaryoları kullanan ‘Boston Legal’, Amerika meselelerine ışık tutan ve en iyi mahkeme salonu dramlarından biridir. Dizi komik, heyecan verici ve dramatik. Bir an bile sıkılmayacağınız bu dizi tam Yargı hayranlarına göre.

The Practice (1997 – 2004)

The Practice

Eski bazen gerçekten altın değerindedir. 8 sezon boyunca yayınlanan “The Practice”  ilk ve en iyi adalet temalı televizyon dizilerinden biridir. Günümüzün hukuk dramlarında farklı olarak avukatların istismarlarına odaklanan bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Avukatların bulduğu pek çok çözüm gerçek hayatta mümkün olmayacak derece de kurgusal olsa da mükemmel kurgusuyla sürükleyici bir şekilde izliyorsunuz.

Better Call Saul (2015 – Devam ediyor.)

Better Call Saul

İnsanlar ailelerinin onayını kazanmak için mucizeler yaratabilir. ‘Better Call Saul’ aslında ‘Breaking Bad’in devamıdır, ancak konusu tamamen farklıdır.  Kendi hukuk bürosunda tanınmış bir avukat olan ağabeyini etkilemek için avukat olmaya çalışan bir gencin hikâyesi. Ancak Jimmy için işler pek yolunda gitmez.

How to Get Away With Murder (2014 – Devam ediyor.)

ABD’de hukuk fakültesi birinci sınıf beş öğrenci, hocaları Annalise Keating (Viola Devis) tarafından kendi şirketinde staj yapmak için seçilir. Bu öğrenciler okulda ‘Keating Five’ olarak anılırlar. Bu öğrencilerin birçok ilginç olayla karşılaşmasına şahit oluyoruz. Ancak önemlisi Yargı dizisindeki gibi bağlantılı bir cinayet ve sıra dışı ilişkiler ağına tanıklık ediyoruz.

Suits (2011 – 2019)

Suits

Yetenekli, zeki ve genç ama hukuk bölümünü 1. sınıfta terk etmiş olan Mike Ross (Patrick J. Adams), avukatlık işine yasadışı yollardan girerek karşılaştığı olaylara tanık oluyorsunuz. Büyükannesinin bakımını üstlenen Ross, arkadaşına bir kasa uyuşturucu vermeyi kabul eder ve kötü olan işleri  daha da kötüye gider. Tutuklanmaktan kurtulmak için kaçarken kendini şehrin en ünlü avukatlık şirketi olan Harvey Spector (Gabriel Macht) için bir iş görüşmesine katılırken bulur.

Harvey, Mike’ı şirketinde avukat olarak işe alır ve hikayede heyecan burada başlar,  Bu firmada çalışanların hepsi  Harvard mezunudur ancak Mike’ın herhangi bir mezuniyet belgesi yoktur ancak bu  tehlikeli sırla harika bir ekip olurlar.

Hukuk dizileri Netflix platformunda mutlaka izlenmesi gereken etkileyici bir dizi.

Stranger Things Benzeri En İyi Dizi ve Filmler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Stranger Things Benzeri En İyi Dizi ve Filmler

En İyi Roblox Oyunları: Aksiyon, Anime ve fazlası isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

En İyi Roblox Oyunları: Aksiyon, Anime ve fazlası

2022 Epic Games Store Ücretsiz Oyun Listesi isimli makalemize aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

2022 Epic Games Store Ücretsiz Oyun Listesi

En iyi Ücretsiz Steam Oyunları isimli makalemiz:

En iyi Ücretsiz Steam Oyunları

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish