Web Sitesi Fikirleri için En İyi WordPress Forumları

05.07.2022
42
Okuma Süresi: 7 dakikalar
A+
A-
Web Sitesi Fikirleri için En İyi WordPress Forumları

Web Sitesi Fikirleri için En İyi WordPress Forumları makalemizde WordPress hakkında destek almak yeni şeyler keşfetmek ve sorularınıza cevap bulmanız için size yardımcı olabilecek forum sitelerini paylaşacağız.

WordPress kullanıcı dostu bir platform olmasına rağmen, yeni kullanıcıların bunalabileceği çok çeşitli ayarlar ve özellikleri barındırır. Bu sebeple, hem başlangıç ​​düzeyindeki kullanıcıların hem de ileri düzey kullanıcılar için WordPress konularında gezinmenize yardımcı olacak en iyi WordPress forumlarını arıyor olabilirsiniz.

WordPress kullanan website sahipleri için çok sayıda çevrimiçi destek seçeneği var. Özel sayfalar tasarlamak, eklentilerinizi yönetmek veya sitenizi daha iyi korumak istiyorsanız bu forum siteleri tam size göre.

Bu makalemizde, yeni başlayanlar için en iyi WordPress forumlarını inceleyeceğiz.

WordPress.org Support Forums

WordPress açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir. Geliştiriciler sürekli yazılım üzerinde çalışır ve yazdıkları kodlar herkes için çalıştırılıp denenebilir.  Ayrıca, tüm web sitelerinin yaklaşık %50’sine destek sağlayan geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir.

Bu popüler forum sitesinde çok sayıda çevrim içi kaynak ve destek bulacağınız anlamına gelir

Her forum belirli bir konuya ayrılmıştır. Örneğin, hataları düzeltmek, eklentiler geliştirmek ve daha fazlası için konular bulacaksınız. Diğer kullanıcılar tarafından gönderilen konuları görüntüleyebilir veya siz konu açabilirsiniz.

Ek olarak, belirli bir hususta açılan konuları bulmak için arama çubuğunu kullanabilirsiniz. Bu şekilde, bir konu açmadan önce diğer kullanıcıların karşılaştığı benzer sorunları ve çözümleri okuyabilirsiniz. Belirli bir gönderiye verilen yanıtlara bakarsanız sorununuza zaten bir çözüm sağlandığını görebilirsiniz.

Resmi WordPress forumu hem yeni başlayanlar hem de deneyimli kullanıcılar için mükemmeldir. Genel bir sorunuz varsa veya tartışmalarda ele alınmayan bir sorunu gündeme getirmek istiyorsanız, bunu Diğer bölümünde yayınlayabilirsiniz.

Bir WordPress forumunda bir gönderi göndermeden önce, en üste sabitlenmiş gönderileri okumak çok önemlidir.

Quora

Quora’ya pek çok kişi zaten biliyordur ancak bu forum sitesi, kullanıcıların farklı konular hakkında sorular sormasına ve bilgilerini başkalarıyla paylaşmalarına olanak tanır.  Quora’da, WordPress ile ilgili her konu ile ilgili bir soru bulabilirsiniz.

Burada eklentiler, temalar ve WooCommerce de dâhil olmak üzere hemen hemen her konu hakkında açılmış başlıklar bulacaksınız. İlginizi çeken tüm alanları takip edebilir, soru sorabilir ve yanıt verebilirsiniz. Ayrıca bu platformda diğer kullanıcıları takip edebilir ve onlara doğrudan mesaj gönderebilirsiniz.

Quora, tüm WordPress kullanıcıları için değerli bir kaynaktır.  Quora’ya kayıt olup giriş yaptıktan sonra, her türlü WordPress konusu hakkında soru sorabilirsiniz.

WordPress Development Stack Exchange

WordPress açık kaynaklı olduğu için, WordPress’i geliştirmeye adanmış birçok forum bulacaksınız. Bu forumda onlardan biridir.  WordPress Development Stack Exchange’de belirli konulara gitmek için etiketleri kullanabilirsiniz.

Bu forum sitesi, WordPress sitenize kod eklemek istiyorsanız veya bir geliştirme projesiyle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa oldukça faydalıdır.  Bir sorunla karşılaşırsanız, kodunuzu forumdaki diğer kullanıcılarla paylaşıp onlardan destek alabilirsiniz.

Başka bir geliştirici, çalışmanızdaki bir hatayı tespit edebilir veya alternatif bir çözüm önerebilir. Hatta sitenize belirli bir özellik eklemenize yardımcı olacak bir kod bile buradaki kullanıcılardan isteyebilirsiniz.

WooCommerce Community on Slack

Bu daha çok e-ticaret site sahipleri için uygun olan bir forum sayfası. WooCommerce Community on Slack’te, kullanıcılar diğer kullanıcılar ile doğrudan mesajlaşma yoluyla iletişim kurar.

Burada, pazarlama, eklentiler ve web site geliştirme dahil çok farklı WooCommerce kanalları hakkındaki konuları takip edebilirsiniz:

Mesajlaşma arayüzünü kullanarak, diğer kullanıcılar tarafından gönderilen soruları yanıtlayabilir siz de soru sorabilirsiniz. Hatta kendi kanalınızı oluşturabilir ve takım arkadaşları ekleyebilirsiniz.

WordPress Explained

Aktif bir Facebook kullanıcısıysanız, bu platformda bulunan WordPress gruplarına bakabilirsiniz. Burası tam anlamıyla bir forum olarak sınıflandırılmasa da buradaki gruplar WordPress kullanıcıları için etkileşimli ve eğitici alanlar sunar.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu grup WordPress’e yeni başlayanlar için tasarlanmıştır. Kullanıcılar çeşitli konularda sorular sorarlar.

Grup, Hostinger tarafından desteklenmektedir ve çok aktif bir topluluğa sahiptir. Ayrıca herkes tarafından görülebilir. Bu nedenle gruba katılmadan da burada açılan konuları ve yazıları takip edebilirsiniz. Ancak, grupta gönderi paylaşmak ve diğer kullanıcılarla etkileşim kurmak istiyorsanız Facebook’ta oturum açmanız ve sayfaya katılmanız gerekir.

2022’de En İyi Apple Pencil Alternatifleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

2022’de En İyi Apple Pencil Alternatifleri

MacBook’un Bilinmeyen En İyi Özellikleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

MacBook’un Bilinmeyen En İyi Özellikleri

Amatör Fotoğrafçılar İçin En İyi Fotoğraf Satış Siteleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Amatör Fotoğrafçılar İçin En İyi Fotoğraf Satış Siteleri

Ücretsiz En İyi Not Alma Uygulamaları isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz En İyi Not Alma Uygulamaları

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish