Ücretsiz En İyi Not Alma Uygulamaları

15.06.2022
68
Okuma Süresi: 6 dakikalar
A+
A-

Siz de ders çalışırken ve işinizle ilgili telefona notlar almak ve daha sonra bunları tekrar etmek mi istiyorsunuz? Bu makalemizde Ücretsiz En İyi Not Alma Uygulamaları nelerdir bunlara değineceğiz.

Yazmadığınız ya da not almadığınız şeyleri hatırlamak oldukça zordur. Öğrendiklerinizin uzun süreli belleğe yerleşebilmesi için en iyi öğrenme yöntemi not tutmak ve tekrar etmektir. İster işinizle ilgili olsun ister derslerinizle ilgili olsun ya da tamamen kişisel nedenlerle ilgili telefonunuza not almak isterseniz bu uygulamalar sayesinde kolay bir şekilde not alabileceksiniz. 

Aşağıda yer alan uygulamaların bazılar basit işler (alışveriş listesi gibi) için bazıları ise daha detaylı işler için geliştirilmiş uygulamalardır. Bu yazıda en iyi not alma uygulamalarını özellikleriyle birlikte anlatmaya çalışacağız. Haydi başlayalım.

Evernote

Evernote, en popüler not alma uygulamalarından biridir. Evernote, sadece alışveriş listesi için değil tüm işleriniz için kullanabileceğiniz oldukça detaylı bir not tutma uygulamasıdır.

Görevler, kontrol listeleri oluşturabilir, ayrıntıları takip etmek için 50’den fazla şablonunu kullanabilirsiniz. Çok sayıda özelliği olmasına rağmen, Evernote  karmaşık değildir, kullanımı kolay not alma uygulamasıdır. Evernote’un özelliklerinden bazıları şunlardır: belge tarama, özelleştirilebilir ana sayfa, paylaşma seçenekleri, birçok uygulama ile entegrasyo

Bear

Bear, yalnızca Apple’a özel bir uygulamadır.  Notların nasıl göründüğü sizin için önemliyse Bear tam size göre. Bu uygulamada tuttuğunuz notlar çok şık görünecektir.  Bear, özellikle içerik oluşturucular ve yazarlar arasında popülerdir.  Bear uygulamasının birçok özelliği bulunmaktadır. Odak modu, veri tanıma, gelişmiş işaretleme, şifreleme, sesli not, farklı dosya türlerine dönüştürebilme gibi. Ancak ücretsiz sürümünde kullanıcılar bazı özellikleri kullanamamaktadır.

Obsidian

Obsidian, tasarım ve özellik açısından Bear uygulamasına benzemektedir. Bu uygulamada farklı olarak notlarınız arasında bağlantı oluşturabilirsiniz. Ayrıca Bear sadece Apple kullanıcıları içindir. Obsidian ise, tüm işletim sistemleri için uygundur.

Obsidian’a not alma uygulaması demek uygulamaya haksızlık olacaktır. Obsidian ile pek çok  şey yapabilirsiniz. Herhangi bir metin dosyasını açabilir, notlarınız arasında gelişmiş bağlantılar kurabilir, verileri depolayabilir hatta kod bile yazabilirsiniz.

Bu tür bir uygulama, tüm çalışmalarını tek bir yerde toplamak  ve birden fazla dosyayı birbiriyle eşleştirmek isteyen profesyonel kullanıcılara hitap eder. Yiyecekler için bir uygulamaya veya daha sonra hatırlamak için rastgele fikirlere ihtiyacınız varsa, Obsidian gibi gelişmiş bir uygulamaya ihtiyacınız olmayacak.

Microsoft OneNote

Microsoft’un profesyonelliğini ve kalitesini hepimiz biliyoruz. Arayüzü, Evernote’a benzer, ancak Microsoft’un kendi tarzını da hissedersiniz. Microsoft hesabınızla kolaylıkça tüm platformlardan oturum açabilirsiniz. Bu uygulamanın bizce diğerlerine göre en önemli özelliği oluşturmuş olduğunuz notları klasörlerde düzenleyebilir, etiketleyebilir hatta sesli notlar ekleyebilirsiniz. Üstelik Word kullanmak kadar basittir. Ayrıca OneNote ile siz söyleyin o yazıya çevirsin. Ancak uygulamaya alışmak için biraz zaman harcamanız gerekebilir.

Google Keep

Google Keep, basit bir not alma uygulamasıdır. Bununla, sadece yazıp, çizebileceğiniz hızlı notlar oluşturabilirsiniz. Bunun dışında notlarınıza hatırlatıcılar ekleyebilirsiniz.Sade bir not alma uygulaması olan Google Keep, tasarımda farklı renk modları seçebilir, bazı notları sabitleyebilir ve notları başkalarıyla paylaşabilirsiniz. AppStore’da bulunan Google Keep hızlıca not tutmak için en iyisidir.  

Notion

Notion, grup çalışmaları için en iyi not alma uygulamalarından biridir. Profesyonel kullanıcılar için oluşturulmuş bir uygulamadır. Çok fazla özelliğe sahip olması bireysel kullanıcılar için uygulamayı kullanmayı zorlaştırabilir. Ancak modern ve harika görünüme sahip Notion’da kendiniz için doğru şablonu seçerseniz not almak sizin için zevkli olacaktır.

Emsalleri içinde en geniş şablon çeşitliliğine sahip uygulamadır çok kaliteli bir not alma uygulamasıdır ancak siz basit notlar ve görevler için kullanmayı düşünüyorsanız sizin için karmaşık ve zorlayıcı olabilir.

i

Dövizle Çalışabileceğiniz En İyi Freelancer Siteler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Dövizle Çalışabileceğiniz En İyi Siteler

iOS 16 ile Gelen En Yeni Özellikler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

iOS 16 ile Gelen En Yeni Özellikler

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish