Türk Öğrencilere Burs Veren En İyi Web Siteleri

10.06.2022
53
Okuma Süresi: 5 dakikalar
A+
A-

Yurtdışında burslu üniversite okumak istiyorsunuz ama ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Türk Öğrencilere Burs Veren En İyi Web Siteleri makalemizi yurtdışında burslu okumak isteyen herkes mutlaka okumalı.

Aslında yurt dışında burslu okumak için birçok yol bulunmaktadır. MEB YLSY bursu başta olmak üzere Fulbright, Jean Monnet, Chevening bursları ve yabancı hükümet bursları ile yurtdışında okuyan Türk öğrenciler için burs verilmektedir. Ancak bu burslar yılın sadece belirli bir döneminde ve belirli tarihlerde başvuru almaktadır. Bu nedenle şimdi sizinle istediğiniz zaman başvuru yapabileceğiniz ve donörler  (sponsorlar) tarafından eğitim giderinizin karşılanacağı web sitelerin avantajlarından ve dezavantajlarından bahsedeceğiz.

Bold.org

Bold.org’a, tüm burslar için ortak başvuru platformu diyebiliriz. Sitede burs verenler (donör) ve  burs isteyenler olarak iki kategori bulunmaktadır. Burs isteyen öğrenciler kendi profillerini oluşturur. Sitede listelenen her burs, Bold.org’a özeldir. Arayüzü de kullanıcı dostu ve basit tasarlanmıştır.

Birçok Bold.org bursu donörler tarafından sağlanmaktadır. İnsanlar, önemli buldukları nedenlerle Bold.org bursları için talep oluşturabilirler.

Bold.org harika bir burs bulma sitesidir. Siteye kimlik bilgilerinizle üye olduktan sonra her bursa kolayca başvurabileceksiniz. Her burs için ayrı bir belge hazırlamanıza gerek kalmayacak ve zamandan tasarruf edeceksiniz.

Scholarships360

Scholarships360, öğrencilerin lisans ve lisansüstü öğrenim seviyesinde burs sağlamasına yardımcı olur. Ayrıca bu sitede kimlik bilgilerinizi, akademik ilgi alanlarınızı ve diğer bilgileri girmeniz halinde size özel burs fırsatları da alabilirsiniz.

Burs kaynaklarına ek olarak, yurt dışındaki üniversitelerden kabul almak için yapmanız gerekenler ile ilgili detaylı bilgiye de ulaşabilirsiniz.

Scholarships360’ da bulunan burs ilanları titiz bir şekilde incelenmektedir ve tüm burs ilanları günceldir.

Raise.me  

Raise.me, öğrencilerin en iyi üniversiteler için burs almalarına olanak tanıyan başka bir web sitesidir. Buradaki burslar tam burslardan ziyade miktarı daha az olan burslardır. Başarılı öğrencilere ufak destekler sağlamak amacıyla kurulmuştur. Raise.me’deki her burs ilanı sadece burada yer alır. Yani fırsatlar sadece bu sitede yayınlar. Bu fırsatların tümü yasaldır, Bu sitede yalnızca kısmi burslar bulabileceğinizi unutmayın.

Scholarship America

Scholarship America, şirketler ve vakıflar gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlar için bursları yöneten profesyonel bir kuruluştur. Bursların her birini kendi sitelerinde yayınlarlar, böylece her fırsat güncel ve yasaldır. Fırsatlar oldukça çeşitlidir, çok geniş bir yelpazede sunulur ve güvenilirdir. Web sitesinde güncel olarak ortalama 100 adet burs imkanı bulunabilir.

GoingMerry

GoingMerry, Scholarships360’a benzer bir burs platformudur.  Kişisel bilgilerinize ve ilgi alanlarınıza göre size uygun bursları sunar. Burs ilanlarının çoğuna doğrudan kendi siteleri üzerinden başvurabilirsiniz. GoingMerry çok sayıda burs fırsatını değerlendirmek için harika bir seçenektir. Güzel bir tasarıma sahip olan web sitesi verilerinizi de korur.

Scholarships.com

Scholarships.com, en eski ve en popüler burs arama sitelerinden biridir. Ancak birkaç dezavantajı bulunmakta; sayfalarında çok fazla reklam var ve sitede aradığınızı bulmanız biraz zor.  Ayrıca bazı bursların süresi dolmuş ya da sahte.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen Scholarships.com’da çok fazla ilan var ve mutlaka ilginizi çeken bir şey bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Fastweb

Fastweb de en eski burs sitelerinden biridir.  Burada burs fırsatlarının yanı sıra  çeşitli iş ilanları da bulunmaktadır. Ancak, burada da bazı sorunlar bulunmakta. Bursların bir kısmının süresi dolmuş ve güncelliği yitirmiştir. Ama bu sitede de oldukça kapsamlı burs fırsatları yer almaktadır.

Mobil Uygulama Geliştirmede Flutter’ı En İyi Yapan 5 Özellik isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Flutter’ı En İyi Yapan 5 Özellik

Dövizle Çalışabileceğiniz En İyi Freelancer Siteler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Dövizle Çalışabileceğiniz En İyi Siteler

Kolajen ile Cildinizi Korumanın En İyi Yolları isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kolajen ile Cildi Korumanın En İyi Yolları

iOS 16 ile Gelen En Yeni Özellikler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

iOS 16 ile Gelen En Yeni Özellikler

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish