Stranger Things Benzeri En İyi Dizi ve Filmler

31.05.2022
48
Okuma Süresi: 5 dakikalar
A+
A-

Stranger Things’in 4. sezonu Netflix tarafından yayınlandı. Stranger Things hayranları 4. sezon yayınlanır yayınlanmaz bitirdi bile. Bu makalede size Stranger Things benzeri en iyi dizi ve filmleri derledik.

Stranger Things 4

Stranger Things 4, uzun bir ara sonra 27 Mayıs ‘ta Netflix’te yayınlandı. Psişik kız Eleven ve arkadaşlarının Upside Down olarak bilinen alternatif boyuttan işgalcilerle savaşmasını konu alan 80’ler tarzı bilim kurgu macerası ile seyircilere daha önce gördükleri şeyleri hatırlatan dizinin 4. Sezonu bitirdiyseniz sizin için Stranger Things kadar güzel dizi ve filmlerin bir listesini hazırladık.

Silverpoint (2022-) 1 Sezon

Silverpoint

Silverpoint, Stranger Things’den o kadar esinlenmiş ki hatta Silverpoint yerine ona Britisher Things diyorlar. Dizi 1997 yılında bir yaz kampında ortadan kaybolan dört çocuğu araştıran bir grup genci konu alıyor. BBC’nin çocuk programlama dalı CBBC aracılığıyla sunulan dizide daha az şiddet, küfürün yanı sıra BBC avantajı ile oldukça yüksek bütçeli bir yapım. Stranger Things de  olduğu gibi sürprizlere her zaman hazır olun.

Outer Range (2022-) 1 Sezon

Kovboylara ve atlara bakmayın. Outer Range, bir Western dizisi olduğu kadar aynı zamanda paranormal bir dizi. Josh Brolin, evinin uzağında 15 metre genişliğinde yuvarlak bir delik keşfeder ve deliğe girmesiyle hikaye başlar. Henüz canavarlar olmasa bile özellikle bilim adamlarının ne olduğunu anlamaya çalışırken yaşananlar size Upside Down’ı hatırlatacak. Outer Range, Stranger Things gibi, küçük kasabadaki aile dramlarına güçlü bir şekilde yer veriyor. Ayrıca dizi daha yetişkinlere yöneliktir.

Paradise (Paraiso)  (2021-) 2 Sezon

Paradise

Paradise İspanyol yapımı kayıp çocuklar hikayesi ile tanıdık Stranger Things öğelerini içeriyor. bisikletler, devasa bir gizem, kıvırcık saçlı komik yardımcı oyuncu, Billy gibi zorba bir müttefik ve başka bir boyut. Stranger Things kalitesi olmasa da  başarılı bir yapım.

Fear Street: 1994 / Fear Street: 1978 / Fear Street: 1666 (Korku Sokağı Üçlemesi)

Fear Street 1666

Korku Sokağı üçlemesi, İlk filminin 1994’te yayınlanmasına rağmen Netflix ile son derece popüler oldu. Filmler, R.L. Stine’nin roman serisine dayanıyor ve nesiller boyu kötü şöhretli bir güç tarafından etkilenen Ohio’da geçiyor. Üçü de farklı yıllarda geçen filmde zaman kavramı iç içe geçmiş durumda ve altta yatan konu, katili bulup teröre son vermenin çocuklara kalmış olmasıdır. Korku Sokağı filmleri Stranger Things’den iyi anlamda daha karanlık ve kampçıdır ancak aynı zamanda klasik korkudan da faydalanır. Ayrıca ilginç bir hikaye ise filmlerin yönetmeni Leigh Janiak, Stranger Things’in yaratıcılarından Ross Duffer ile evli olmasıdır. Birbirlerinden etkilendikleri çok açık.

Dark (2017-2020) 3 Sezon

Dark

Ve tabi ki DARK dizisi. Alman yapımı dizi 2017’de gösterime girdiğinde, hemen Stranger Things ile kıyaslandı çünkü her iki dizi de çocukların kaybolmasıyla başladı. Ancak Dark, zorlu bilim kurgu ve zaman yolculuğuna yönelirken, Stranger Things yaratıklara ve doğaüstü şeylere odaklandı. Ancak, Stranger Things izlediyseniz mutlaka izlemeniz gereken dizi kesinlikte Dark dizisidir. Zaman yolculuğu draması, küçük bir kasabada birbirine bağlı dört ailenin çeşitli zaman dilimlerinde çok sayıda neslin ilişkilerini araştırır. Dark’ın determinizm ve özgür irade hakkında sert temalar ortaya koyuyor ve vaat ettiği her şeyi yerine getiriyor. Felsefe, fizik ve din konularında mükemmel detaylar barındırıyor.

En İyi Roblox Oyunları: Aksiyon, Anime ve fazlası isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

En İyi Roblox Oyunları: Aksiyon, Anime ve fazlası

2022 Epic Games Store Ücretsiz Oyun Listesi isimli makalemize aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

2022 Epic Games Store Ücretsiz Oyun Listesi

En iyi Ücretsiz Steam Oyunları isimli makalemiz:

En iyi Ücretsiz Steam Oyunları

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish