Sosyal Medyada Paylaşım Yapmak İçin En İyi Zaman

23.06.2022
40
Okuma Süresi: 6 dakikalar
A+
A-

Sosyal Medyada Paylaşım Yapmak İçin En İyi Zaman makalemiz ile hangi sosyal medya platformunda hangi gün ve saatlerde paylaşım yaparsanız en iyi etkileşimi alabileceğinizi anlatacağız.

Bu yazı 2022 yılında sosyal medya kullanımına ilişkin en son verilerin analizine göre sosyal medyada paylaşım için en iyi zamanın hangisi olduğu paylaşılacaktır.

Paylaşım yapığınız içerik kadar bunu paylaştığınız zaman da, sosyal medya pazarlama kampanyalarınızda başarılı olmanızda önemli bir faktördür. Ayrıca, belirli paylaşım türlerine göre doğru zamanı bulmak için kendi verilerinizi nasıl kullanacağınıza ilişkin ipuçlarını da paylaşacağız. Bu sayede, hedef kitlenizle en fazla etkileşim ağlamak için en uygun zamanı seçmenize yardımcı olacağız.

Sosyal Medyada Paylaşım Saatleri

Sosyal medyada paylaşım yapmak için en iyi zaman nedir?  Çok fazla sosyal medya platformu var. Facebook, Instagram Twitter, YouTube, TikTok ve daha fazlası. Hedef kitlenizle en fazla etkileşimi sağlamak için en uygun saat hangi sosyal medya platformundan paylaşım yapacağınıza göre değişir.

Ancak genel olarak, sosyal medyada paylaşım yapmak için en iyi zaman, hafta içi sabah saatleridir. Bu şekilde, hedef kitleniz sabah uyandığında ve en sevdikleri platformda gezinmeye başladığında, gönderiniz sosyal medya akışında en önemli içeriklerden biri olacaktır.  Önemli bir hatırlatma: Paylaşım yapmak için en kötü günün Cumartesi günü olduğu evrensel bir kuraldır.

Bu önemli bilgi, takipçi sayısını artırmak isteyen yeni sosyal medya hesapları için önemlidir. Ancak belirli sayıda kitleniz olduğunda, kendi hesabınız için gönderi paylaşmak için en iyi günleri ve saatleri bulmak için kullanabileceğiniz birçok araç ve hizmet vardır.

Şimdi hazırsanız sosyal medya platformlarına göre en iyi paylaşım yapılabilecek gün ve saatleri analizlere göre inceleyelim.

Facebook’ta Paylaşım Yapmak İçin En Doğru Zaman

Facebook’ta paylaşım yapmak için en iyi zaman  Salı, Çarşamba ve Cuma günleri saat 9 ile 13 arasıdır. Sprout Social’ a göre paylaşım yapmak için en kötü zaman ise cumartesi günleri. Facebook, hala dünyanın en iyi sosyal medya platformlarından biridir ve 7 gün 24 saat etkileşime sahiptir. Genel olarak hafta içi, akşamları ve sabah erken saatler  en iyi etkileşim alabileceğiniz zamanlardır.

Instagram’da Paylaşım Yapmak İçin En Doğru Zaman

Instagram, fotoğraf ve video paylaşmak için oluşturulmuş sosyal medya platformu iken  artık markalar için ürün ve hizmet satan tam teşekküllü bir alışveriş uygulamasına da dönüştü. Instagram’da post veya hikaye paylaşmak için en iyi zaman hafta içi 11:00 ile 14:00 arasıdır. Son birkaç yılda Instagram,  algoritma tabanlı bir özet akışı ve diğer eğlenceli eklemeler de dahil olmak üzere birçok yeni özellikle güncellendi. Instagram,  yeni içerik yayınlaması için mükemmel bir yerdir.

Twitter’da Paylaşım Yapmak İçin En Doğru Zaman

Twitter, 280 karaktere kadar düşüncelerinizi paylaşmak için en önemli sosyal medya platformudur. Twitter’da paylaşım için en iyi zaman hafta içi sabahın erken saatleridir.  Hootsuite’in verilerine göre en ideal gün Pazartesi ve Perşembe günleri sabah saat 8:00’dir. Eğer hafta sonu paylaşım yapmanız gerekiyorsa sabah saatlerini kullanın.

LinkedIn’de Paylaşım Yapmak İçin En Doğru Zaman

LinkedIn, dünyanın en büyük çevrimiçi profesyonel ağ platformudur. Hootsuite verilerine göre LinkedIn’de paylaşım yapmak için en iyi zaman Salı ve Çarşamba günleri sabah 9:00’dur. Ayrıca LinkedIn algoritmasını çok az yenilerler bu nedenle, gönderdiğiniz paylaşımının LinkedIn’de doğru hedef kitleye ulaşabileceği konusunda tereddütlerimiz var.

Sosyal Medyada Paylaşım Yapmak İçin Kendi Zamanınızı Bulma

Tüm bu bilgiler ışığında sosyal medyada paylaşım yapmak için en doğru zamanı bilmek yararlı olsa da, hesabınız ve paylaşım türünüz en iyi gönderi zamanını etkileyebilir. Sosyal medyada paylaşım yapmak için en doğru zaman, hesabınızın özelliklerine ve hedef kitlenize göre değişebilir. Bu nedenle sizin hesabınız için en iyi zamanı kendinizin yapacağı analizi ile bulmanız gerekecektir.

TV En İyi Görüntü Ayarları isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

TV En İyi Görüntü Ayarları

MacBook’un Bilinmeyen En İyi Özellikleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

MacBook’un Bilinmeyen En İyi Özellikleri

Amatör Fotoğrafçılar İçin En İyi Fotoğraf Satış Siteleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Amatör Fotoğrafçılar İçin En İyi Fotoğraf Satış Siteleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish