Sağlık, Spor ve Fitness İçin En İyi 7 Subreddit

16.06.2022
33
Okuma Süresi: 4 dakikalar
A+
A-

Yaz mevsimi geldi, tatile çıkmadan hızlı ve sağlıklı bir şekilde forma girmek isterseniz Sağlık, Spor ve Fitness İçin En İyi 7 Subreddit makalemizi okumanızı öneriyoruz.

Bu subredditlerde spora başlamak için motive olacak, yeni egzersiz fikirleri alacak ve online bir fitness topluluğuna ait olarak sağlıklı bir şekilde forma gireceksiniz.

Burada güncel gönderiler, günlük yeni motivasyon kaynakları ve size uygun egzersiz programları bulacaksınız. Ancak bu sayfalarda yapılan paylaşımların İngilizce olduğunu hatırlatmak isteriz.

1. R/GAINIT

Abone sayısı: 335.000

Yaklaşık 350 bin kişinin abone olduğu bir alt dizin. Bu sayfa daha çok kas yapmak ve kilo almak için oluşturulmuştur. Eğer zayıflamak istiyorsanız bu sayfa size göre değil. İştahınızı nasıl artıracağınızı öğrenmek istiyorsanız veya metabolizmanızla savaş halinde iseniz burada bunlarla ilgili çok faydalı bilgiler elde edeceksiniz.

2. R/BODYWEIGHTFITNESS

Abone sayısı: 2.400.000

Eğer ekstra malzeme kullanmak istemiyorsanız yaklaşık 2.4 milyon abonenin bulunduğu Reddit altdizini tam size göre. Burada evinizde yapabileceğiniz egzersizler ile ilgili ipuçları paylaşılmaktadır. Her düzeyde egzersizlerden birçok tavsiye bulunmaktadır. Kendi vücut ağırlığınızla yapacağınız egzersizler hakkında hiçbir fikriniz yoksa bu alt dizinin üyeleri size çok yardımcı olacaktır.

3. R/FITNESS

Abone sayısı: 9.200.000

Reddit’teki R/FITNESS subredditi inanılmaz derecede etkileşimlidir. Egzersizler, malzemeler, ağırlıklar, antrenmandan sonrası gibi birçok konuda tartışma ve bilgilerle doludur.   İster evde ister salonda spor yapıyor olun bu altdizinde aradığınızdan çok daha fazlasını bulacaksınız.

4. R/NUTRITION

Abone sayısı: 2.400.000 milyon

Spor tek başına hiçbir zaman yeterli değildir. Spor ve doğru beslenme birlikte olmalıdır. Bu alt dizinde sporla birlikte almanız gereken besinlerin türü, miktarı, zamanı gibi birçok bilgiye ulaşacaksınız.

5. R/XXFITNESS

Abone sayısı: 614.000

Bu sayfa spor yapan kadınlar için oluşturulmuş bir Reddit alt dizinidir. Bu alt dizinde kadınlara yönelik egzersizler ve kardiyo hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız. Eğer geniş kapsamlı bir fitness grubu arıyorsanız bu topluluğa göz atmalısınız.

6. R/GYMMOTIVATION

Abone sayısı: 614.000

Bu Subreddit sizi motive edecek bir alt dizin. Bazen gidip spor yapmak istemeyebilirsiniz. Eğer sizi motive edecek bir spor arkadaşınız yoksa bu alt dizin size yardımcı olmak için oluşturulmuştur. Kullanıcılar, burada sportif başarılarını, fotoğraflarını, videolarını yayınlarlar ve fiziksel değişimlerini gösterirler. Birinin karın kaslarını görmeniz, sizi spor salonuna koşmaya sevk edebilir. Bu nedenle bu topluluk, hedeflerinize ulaşmada sizi motive etmeye çalışır.

7. R/NATURALBODYBUILDING

Abone sayısı:  183.000

Bu topluluk, ekstra testosteron kullanmadan doğal yollarla vücut geliştirmek isteyen spor tutkunlarına ev sahipliği yapıyor. Egzersiz rutinleri, kreatin takviyeleri gibi birçok konu hakkında çok sayıda inceleme, başlık ve sorular bulacaksınız. Burada, birçok profesyonel ve yarı profesyonel sporcu size ev kendinizi geliştirmek için yardımcı oluyor.

Bel Ağrısı İçin En İyi Uyku Pozisyonları isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Bel Ağrısı İçin En İyi Uyku Pozisyonları

iOS 16 ile Gelen En Yeni Özellikler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

iOS 16 ile Gelen En Yeni Özellikler

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish