Pazarlama Stratejinize İlham Verecek En İyi Instagram Reklamları

13.06.2022
43
Okuma Süresi: 7 dakikalar
A+
A-

Instagram reklamları müşterilere ulaşmanın en mükemmel yoludur.  Sizde Instagram’da marka olmak ya da gelir elde etmek istiyorsanız Pazarlama Stratejinize İlham Verecek En İyi Instagram Reklamları tam sizin için.

Instagram’da hangi tür reklamların viral olacağını bilmek gerçekten oldukça zor, En iyi Instagram reklamları hangisidir? Bu yazıda size ilham vermek için en iyi Instagram reklam örneklerinin bir listesini yaptık.

#1 Bir Kahve Markasının Sessiz Reklamı

Bu minimalist ve sessiz Instagram Reklam stili ile büyük bir etki yarattı. Reklam ekrana vuran bir kadınla başlıyor, izleyiciden kaydırmayı durdurmasını ve izlemeye devam etmesini istiyor. Ardından, kahve markasının ne yaptığını göstermek için jestler ve altyazı kullanılıyor.

Reklamın tutmasının nedeni Instagramda insanlar dikkatsizce ve ses kapalıyken ekranı kaydırma eğilimindedir. Reklam “kaydırmayı durdur” diyerek ve altyazı ile 30 saniyeden daha kısa sürede kullanıcının dikkatini çekmeyi başarıyor. Ayrıca  reklamdaki kadın, reklama reklam için harcanan parayı samimi bir şekilde izleyici ile paylaşarak izleyicinin firmaya olan inancını artırıyor.

Bu, kolay ve en etkili Instagram reklam fikirlerinden biridir.

#2 The New Yorker’ın Basit Ücretsiz Bez Çantası

Bu bumerang tarzı gif postu, The New Yorker’ın şaşırtıcı Instagram reklamından biridir. The New Yorker, kendi alanıyla ilgili oluşturdukları ve kendi kitlelerine yönelik olarak hazırladıkları içerik. Bu postun bu kadar ilgi çekmesinin nedeni popüler bir derginin  doğrudan okuyucularına yönelik bir mesaj sunmasıdır. Bu, ilgilenen izleyicileri New Yorker abonesi olmaya teşvik eden bir paylaşımdır.

Belirli bir hedef kitleye yönelik içerek üreten bir sayfa iseniz bunun gibi bir reklam oluşturabilirsiniz.

#3 Spotify Premium’un Esprili Reklamı

Spotify’ın bu reklamı, Instagram’ın en iyi bilinen renkli, yaratıcı ve  göz alıcı pazarlama yöntemlerinden sadece biri. Reklam basit bir metin ve muhteşem görüntüler kullanılarak hazırlanmış

Reklamın bu kadar iyi olma nedenlerinden biri de ücretsiz deneme süresi sunmaktan geçiyor, Netflix, Amazon, Spotify gibi dünyanın en büyük şirketleri bu pazarlama stratejisini kullanıyorlar. Reklamda verilen metinde ‘Müzikte kayboldum’ gibi bir ifadeyle reklamlarla kesintiye uğramayacağınız mesajını alırsınız.

Siz de böyle bir video yapmak istiyorsanız; ilk olarak basit, güçlü ve harekete geçirici bir mesaj oluşturmanız gerekir, sonra reklamınızın görüntüsünün parlak ve renkli bir animasyon ile süslemeniz gerekmektedir.

#4: Bir Battaniye Firmasının Tanıklık Reklamı

Kullanıcı görüşleri, ürününüzü kişiselleştirmenin ve hedef kitlenizin güvenini kazanmanın mükemmel bir yoludur. Bu battaniye firması da  Instagram reklamıyla tam olarak bunu yapıyor.

Bir müşterinin 9 kilogram ağırlığındaki battaniyeye ilk tepkisini filme aldılar reklamın sonuna izleyiciyi davet eden, uyaran basit bir mesaj eklediler.

Reklamın bu kadar çok tutmasının nedeni; referanslar pazarlama stratejilerinin en iyi yollarından biridir. Bir ürünü almadan başkalarının yorumuna ne kadar önem verdiğinizi kendinizden düşünün.  Ayrıca reklamın sonunda, ‘Uyuma şeklinizi değiştirin’ diye basit ama ilgi çekici bir mesajla tüketiciyi battaniyelerini almaya davet ederler.

#5: Bir Otel Firmasının Seyahat Programından İlham Alan Reklamı

Bir otel firması otellerinden birinin konukseverliğini vurgulayan muhteşem bir reklamla izleyicilerin dikkatini çekmiştir.  Reklamda, markanın güçlü yönlerine odaklanarak güçlü yönleri güzel ve sanatsal bir şekilde vurguluyor. Görüntüler profesyonel kalitede olsa da, reklama vlog havası katarak izleyicilerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Yalnız reklamda harekete geçirici bir mesaj yok bunu da eklemiş olsalardı reklam çok daha etkileyici olurdu.

#6: Web Sitesi Oluşturma Firmasının Yaratıcı Stil Reklamı

Bir web sitesi oluşturma firması son derece yaratıcı bir Instagram reklamı ile web tasarımı için bir metafor oluşturarak çok başarılı bir iş çıkarıyor. Reklam izleyicinin yaşadığı soruna hızlı bir şekilde cevap veriyor ve bunu web tasarım konusunda herhangi bir bilgisi olmayan izleyicilerin de anlayabileceği şekilde yapıyor. Instagram reklamları arasında tüketicinin sorununu anlayan ve sorunun çözümünü yaratıcı ve eğlenceli bir şekilde anlatan eşsiz bir reklam olarak öne çıkıyor.

Bu reklamın öne çıkmasının nedeni; reklamı hikayeleştirerek izleyiciye bir sorun sunuyor ve kendi hizmetlerini bir çözüm olarak sunuyor.

#7 Kozmetik Firmasının Parlak Pastel Reklamı

Bu kozmetik firması, daha çok nemlendirici kremler üzerine odaklanan bir firmasıdır. Bu reklamda ise, ürün gruplarını, kaliteli ambalajlarını ve ürünün kendisini vurgulayan temel bir fotoğraf kullanıyorlar. Bu reklamda renkleri, sarı arka plan üzerinde öne çıkması için ustaca kullanmışlar. Yalnızca ambalajların güzelliğini değil, aynı zamanda ürünün renk örneklerini de izleyiciye göstererek ürünlerinin nasıl olacağına dair çok yönlü bir izlenime sahip olmasını sağlıyorlar.

2022 Epic Games Store Ücretsiz Oyun Listesi isimli makalemize aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

2022 Epic Games Store Ücretsiz Oyun Listesi

En iyi Ücretsiz Steam Oyunları isimli makalemiz:

En iyi Ücretsiz Steam Oyunları

Dövizle Çalışabileceğiniz En İyi Freelancer Siteler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Dövizle Çalışabileceğiniz En İyi Siteler

iOS 16 ile Gelen En Yeni Özellikler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

iOS 16 ile Gelen En Yeni Özellikler

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 yorum
tr_TRTurkish