Macbook İçin En İyi Antivirüs Programı (2022)

07.07.2022
36
Okuma Süresi: 9 dakikalar
A+
A-
Macbook İçin En İyi Antivirüs Programı (2022)

Macbook İçin En İyi Antivirüs Programı (2022) makalemizde güvenle kullanabileceğiniz en iyi antivürüs yazılımlar hakkında bilgi vereceğiz.

Mac’ler kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler için çok daha güvenli olsalar da bu durum saldırıdan tamamen korundukları anlamına gelmez.  Belki bilgisayarınıza virüs bulaşmayabilir ancak fidye yazılımlarının, parola veya iPhone yedekleme hırsızlığının kurbanı olabilirsiniz.

Dolayısıyla, MacBook için iyi bir antivirüs yazılımı bilgisayarınızı tüm bunlardan koruyacaktır. Hangi Mac antivirüs yazılımını seçmeniz gerektiği sorusuna gelince, şu anki en iyi seçenek Intego Mac Internet Securitydir. Bununla birlikte, pek çok özelliğe göre açıklanmış sizin için daha uygun birkaç başka alternatif de bulabilirsiniz.

Burada listelenmiş en iyi Mac antivirüs programlar bir dizi testten geçerek sizlere tavsiye edilmektedir.  

Intego Mac Internet Security X9

Intego Mac Internet Security X9 paketi, bilgisayarınızı güvende tutmanıza ve sorunsuz çalışmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir çift yardımcı programdır. Bunlar VirusBarrier ve NetBarrier, kötü amaçlı yazılım tehditlerini yakalayıp yok etmenin yanı sıra dışarıdan olası izinsiz girişleri ve hileli yazılımları tespit eder.

Bunların yanı sıra virüs programının kişisel yedekleme becerisi, bilgisayarı akıllı temizleme ile genel hız optimizasyonu özellikleri ve çok kullanıcılı güvenli internet gezinme seçeneği gibi ekstra özellikleri mevcuttur.. Sonuncu işlev özellikle ebeveynler için harika. Yazılım paketlerinden hangisini seçerseniz seçin, Mac’iniz için en iyi korumayı sunduğuna emin olabilirsiniz.

Clario Antivirus 1.5 for Mac

Mac için Clario 1.5 bir antivirüs yazılımı kötü amaçlı yazılım taraması, reklam engelleme ve web sitesi izleyicileri, VPN ve e-postanızın bir siber saldırıya uğraması halinde veya potansiyel bir tehlike tespit edildiğinde sizi uyarır. Ayrıca veri ihlali de dahil olmak üzere sağlıklı bir güvenlik paketi tek bir pakette toplar. Ayrıca 7/24 canlı destek sunar.

Kurulum, farklı seçenekleri değerlendirmenize ve hangilerini etkinleştirmek istediğinizi belirlemenize olanak tanırken, tüm temel özelliklerin yapılandırılmasında sizi yönlendiren bir sihirbaz sayesinde bu işlemi çok hızlı ve kolayca yapabilirsiniz.  Antivirüs programı bilgisayarınıza kurulduktan sonra Mac’inizin güvenliği hakkındaki bilgilere erişebilir ve çevrimiçi hesaplarınızın ve kişisel verilerinizin durumunu izleyebilirsiniz. Eğer Clario korumasız bir ağ kullandığınızı tespit ederse VPN özelliğini devreye sokacaktır.

Kontrol Panelinden, aslında oldukça kapsamlı olan hızlı bir virüs taramasını tetikleyebilirsiniz. Ayrıca şunu belirtmek isteriz virüs yazılımı tam kurulmadan önce bilgisayarın bazen yavaş çalışması sorunu ile karşılaştık, ancak program tam olarak yapılandırıldıktan sonra herhangi bir sorun ortaya çıkmıyor.

McAfee Total Protection

McAfee Total Protection, siz bilgisayarınızda çalışırken Mac’inizi izleyerek internet tarayıcısı ve arama motoru saldırılarını, istenmeyen yazılımları yüklemeniz için sizi aldatma girişimlerini ve kötü amaçlı yazılım ve virüs saldırılarını tespit eden özel bir yazılım güvenlik programıdır.

Üstelik kullanımı çok basittir; arkaplanda çalışmasına izin vermek için yönlendirmeli adımlardan geçtikten sonra artık gerisi programda.

Total Protection ayrıca sizi bilinen sorunlu sitelerden uzak tutan ve şüpheli siteleri ziyaret ettiğinizde sizi uyaran WebAdvisor’a da sahiptir. Ayrıca iki yönlü ağ trafiği izleme için ekstra bir güvenlik duvarı da sunuyor.

Arka planda çalıştığı için bilgisayarda zaman zaman az da olsa yavaşlama meydana geldiğini fark ettik.

Norton 360 Deluxe

Norton 360 Deluxe, Mac’inizi tarayıcı korsanlığı ve arama motorunu değiştirme  gibi tehditlerden ve izinsiz giriş girişimlerden korur ve kötü amaçlı yazılımlara karşı bir dizi farklı izleme ve koruma işlemi gerçekleştirir.

İstenmeyen yazılımları yakalamada oldukça başarılıdır. Ayrıca çevrimiçi iken kişisel verilerin güvenliğini sağlamak için bir VPN sağlar.  Şifrelerinizi, banka bilgilerinizi ve benzer verilerini yönetmek için güvenli bir araç da sunar.

Üç farklı versiyonu var, bunlardan ikisi iPhone’unuzun yanı sıra Android akıllı telefonlar ve Windows PC’lerin güvenliğini sağlamak için de kullanılabilir.

Yaptığımız testlerde antivirüs programının bilgisayar performansına olumsuz bir etkisinin olmadığını tespit ettik.

Bitdefender Total Security

Bitdefender Total Security, Mac’inizi güvende tutmak için oldukça etkili bir yazılım sağlar. Birlikte verilen VPN size günde 200MB kullanım imkanı sağlıyor. Windows sürümüne göre Mac sürümünün biraz yetersiz kaldığını söylemek yanlış olmaz. Mesela güvenli parola yöneticisi yok, sosyal medya koruması yok, web kamerası ya da mikrofon koruması yok, Wi-Fi güvenliği yok.

Ayrıca Bitdefender kimlik koruması da sunmayarak emsalerinin biraz gerisinde kalıyor. Amacınız sadece Mac’inizi zararlı yazılımlardan korumaksa, Bitdefender bu konuda iyi iş çıkarıyor. Ancak diğer önemli güvenlik özelliklerini sunmaması bizim için önemli bir handikap.   

Avast Premium Security

Avast Premium Security Mac’ler için genel anlamda işini iyi yapıyor. Bilgisayar performansını biraz yavaşlattığı da bilinen bir gerçek. Tarayıcı komut dosyası saldırılarını, potansiyel fidye yazılımlarını ve diğer uzaktan saldırı etkinliklerini izlemek de dahil olmak üzere her türlü zararlı girişimden sizi koruyacak iyi özelliklere sahip bir paket.

Bunlara ek olarak Mac’inize taktığınız harici diskleri ya da e-posta eklerinde bulunan potansiyel olarak istenmeyen programları veya kötü amaçlı yazılım tehditlerini de etkili bir şekilde taramaktadır..

Ayrıca zamanını sizin belirleyeceğiniz genel taramalar yaptırabilirsiniz, ancak genel anlamada arka planda yaptığı izleme çoğu zaman tek başına yeterlidir.  Güvenlik açıkları için Wi-Fi ağı izleme bu yazılımın sunduğu diğer özelliktir. Yasal alışveriş veya bankacılık siteleri gibi davranan sahte siteleri de izler; çok önemli bir özelliktir.

Google Translate için En İyi Alternatifler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Google Translate için En İyi Alternatifler

Web Sitesi Fikirleri için En İyi WordPress Forumları isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Web Sitesi Fikirleri için En İyi WordPress Forumları

MacBook’un Bilinmeyen En İyi Özellikleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

MacBook’un Bilinmeyen En İyi Özellikleri

Amatör Fotoğrafçılar İçin En İyi Fotoğraf Satış Siteleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Amatör Fotoğrafçılar İçin En İyi Fotoğraf Satış Siteleri

Ücretsiz En İyi Not Alma Uygulamaları isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz En İyi Not Alma Uygulamaları

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish