Kaderimin Oyunu Benzeri En İyi Yabancı Diziler

18.06.2022
66
Okuma Süresi: 6 dakikalar
A+
A-
Kaderimin Oyunu Benzeri En İyi Yabancı Diziler

26 Bölüm sonunda geçtiğimiz günlerde final yapan Kaderimin Oyunu dizisi tüm sezon boyuncu deyim yerindeyse hayranlarını ekrana kilitledi.  Bu yazımızda Kaderimin Oyunu Benzeri En İyi Yabancı Diziler ‘i sizler için araştırdık.

Dizi, genç bir kadının tek başına iki çocuğuyla hayat mücadelesi vermesini ve her şeye rağmen hayatını çocuklarının mutluluğuna adayan Asiye’nin hikayesini anlatıyor. Dizinin konusunun herhangi bir yabancı yapımdan uyarlama olmadığını tamamen orijinal bir hikaye olduğunu belirtelim.

Peki, Kaderimin Oyunu dizisine benzer diziler hangileridir? Sizler için uzun bir araştırma yaptık hazırsanız başlayalım.

Gilmore Girls (IMDB-8,2)

Gilmore Girls, 2000 – 2007 yıllları arasında yayınlanmış ABD yapımı televizyon dizisidir.  Toplamda 7 sezon boyunca yayınlanan dizi  Emmy Ödüllü  dram dizisidir.

Dizi, küçük bir kasabada yaşayan bir anne ve kızının hikayesini anlatıyor. Sıradan bir anne-kız ilişkinden ziyade iki yakın arkadaş gibi davranan anne ve kızın aşk ve kariyerlerinin etkileyici  bir hikayesi. Dramın yanı sıra komedi türünde de iddialı bir yapımdır.

Heartland (IMDB-8,5)

Kaderimin Oyunu benzeri ailecek izleyeceğiniz yabancı bir dizi arıyorsanız bu dizi tam sizin için. Bir kitap serisinden uyarlanan dizi, bir çiftlikte yaşayan Fleming-Bartlett ailesinin yıkıcı bir kayıp yaşadıktan sonra çiftlikteki yaşamlarını etkileyici bir şekilde ekranlara yansıtıyor.

Heartland’da gerçeklerle yüzleşemeyen aile üyelerinin dramına şahit olacaksınız. 8,5 IMDB puanına sahip dizi 2007 yayınlanmaya başlamıştır ve 15 sezondur yayınlanmaya devam ediyor.

Ginny & Georgia (IMDB-7,4)

Yine bir Netflix dram dizisi ile karşınızdayız. 2021 yılında yayınlanmaya başlayan dizi anne-çocuk ilişkilerine farklı bir açıdan yaklaşıyor.

Daha iyi bir yaşam sağlamak için başka bir yere taşınan yalnız bir annenin hikayesi anlatılıyor. Dram türündeki dizide annenin gizemli geçmişi ile günümüzdeki hikayesi anlatılıyor.

İki Anne, İki Kız (IMDB-7,2)

(Daughter from Another Mother)

2021 yılında yayınlanan Netflix dizisi farklı sosyo-ekonomik çevrelerden gelen iki hamile kadının hikayesini anlatıyor.  23 yaşında fakir, yalnız ve hamile öğrenci ile , zengin iş kolik ve hamile başka bir kadın aynı anda aynı hastanede doğum yaparlar.  

Bebekleri yanlışlıkla değiştirilir ve durum 4 ay sonra hastaneden gelen bir telefonla fark edilir ve dram içeren hikaye başlar. Dramın yanı sıra birbirinden çok şey öğrenen iki bekar annenin farklı fikirlerle nasıl başa çıktığını izleyeceksiniz.

Muhteşem Bayan Maisel  (IMDB-8.7)

(The Marvelous Mrs. Maisel)

Amazon Prime platfomunda 2017 yılında yayınlanmaya başlayan Muhteşem Bayan Maisel  1950’li yıllarda ABD’de geçen komedi-dram dizisidir.  Kocasının kendisini aniden terk etmesinin ardından bu durumla başa çıkmaya çalışan bir kadının öyküsü anlatılıyor.

Ev hanımı olan başkarakterimizin stand-up’a yönelik yeteneğini keşfetmesiyle birlikte etkileyici hikayemiz başlar. Sayısız ödüller alan bu etkileyici diziyi mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Younger (IMDB-7.8)

Yaşını değiştirerek olduğundan daha genç görünen bekar bir anne kariyerine ve aşk hayatına yeniden başlamak ister.

2015 yılında başlayan dizi 2021 yılına kadar tam 7 sezon devam etti. Komedi-dram türünde etkileyici bir dizi olan Younger’ı okuyucularımıza tavsiye ediyoruz.

Mom (IMDB-7.3)

Alkol sorunu yaşayan bir anne ile kızının ilişkisini anlatan dram türünde bir dizidir.

Hayatında yeni bir başlangıç yapmak isteyen annenin hem bağımlılık ile ilgili yaşadığı sorunları hem de çocuklarıyla ilişkisi anlatılıyor. 2013 yılında başlayan dizi 8 sezon 170 bölüm yayınlanmıştır.

Yargı Dizisini Aratmayacak En İyi Diziler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Yargı Dizisini Aratmayacak En İyi Diziler

Stranger Things Benzeri En İyi Dizi ve Filmler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Stranger Things Benzeri En İyi Dizi ve Filmler

2022 Disney Plus En İyi Dizi ve Filmler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

2022 Disney Plus En İyi Dizi ve Filmler

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish