Google Fotoğrafların Bilmeniz Gereken En İyi 3 Özelliği

18.06.2022
33
Okuma Süresi: 4 dakikalar
A+
A-

Google Fotoğrafların Bilmeniz Gereken En İyi 3 Özelliği ‘ni sizlere tanıtmadan önce özellikle Iphone kullanıcıları için Google Fotoğraflar uygulamasının neden önemli olduğunu açıklayalım.

Telefonunuzun hafızası sürekli doluyor ve yeni uygulama yüklemeye izin vermiyor mu? Hatta hafıza sorunu nedeniyle Whatsapp’a bile giremiyor musunuz?  Google Fotoğraflar uygulaması Iphone telefonda da kullansanız Gmail hesabı başına ücretsiz 15 GB depolama alanını veriyor.

Şimdi konumuza dönelim. Google Fotoğraflar üstün özellikleri ile kullanıcılara sorunsuz ve keyifli bir deneyim sağlar. Fotoğraf ve videolarınızı yedeklemek için 15 gb ücretsiz depolama alanı sunmasının yanı sıra fotoğraf ve videoları düzenleme, kolaj, film oluşturma, yüz etiketleme ve çok daha fazla özelliği kullanıcıların hizmetine sunmaktadır.

Bu yazıda, Google Fotoğraflar özelliklerinden en iyileri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Tarih ve Saati Değiştirebilme

Google Fotoğraflar ‘da yapılan güncelleme ile kullanıcıların fotoğraflarındaki tarih ve saat bilgilerini değiştirmelerine izin verdi. İlk başlarda sadece webden yapılabilen bu değişiklik artık mobil uygulama aracılığıyla da kolayca yapılabiliyor. Android kullanıcıları fotoğraf veya videoyu yukarı kaydırıp tarih ve saati değiştirmek için sağ köşedeki düzenle düğmesine tıklayabilir. Iphone kullanıcıları ise fotoğraf ve videonun üzerine tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilir.

Kolaj veya Film Yapma

Google Fotoğraflar ile fotoğraf ve videolarınızdan kolaj veya film yapmak çok kolay.  Google Fotoğraflar ile kolaj veya film yapmak isterseniz uygulamanın otomatik önerileri doğrultusunda saniyeler içinde bunu başarabilirsiniz. Ayrıca film yapmak isterseniz bu filmler için uygulamada  çok güzel müzikler de bulacaksınız.  Eğer oluşturduğunuz kolajı veya filmleri silmek isterseniz korkmadan silebilirsiniz çünkü orijinal fotoğraflarınıza hiçbir şey olmayacaktır.

Anılar biriktirmeyi siz de seviyorsunuz kolaj ve filmleri mutlaka kullanmalısınız. Geriye dönüp baktığınızda çok mutlu olacağınıza eminiz.

Silinen Fotoğrafları ve Videoları Kurtarma

Sevdiğimiz bir fotoğrafı  veya videoyu sildiyseniz üzülmeyin. Çünkü Google Fotoğraflar silinen fotoğraf ve videoları silindikten sonra 60 gün içinde geri yükleyebileceğiniz bir çöp kutusu klasöründe saklıyor.

Bu nedenle, sizin için önemli bir fotoğrafı veya videoyu yanlışlıkla sildiyseniz, bu özellik ile kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Tüm bunlar Google fotoğrafların en iyi özelliklerinden sadece 3 tanesi. Tekrar hatırlatmak isteriz ki bu özellikler dışında özellikle telefonunuzda hafıza sorunu yaşıyorsanız Google Fotoğraflar sizden hiçbir ücret talep etmeden tam 15 gb depolama alanı imkânı sunuyor.

Amatör Fotoğrafçılar İçin En İyi Fotoğraf Satış Siteleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Amatör Fotoğrafçılar İçin En İyi Fotoğraf Satış Siteleri

Ücretsiz En İyi Not Alma Uygulamaları isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz En İyi Not Alma Uygulamaları

Sağlık, Spor ve Fitness İçin En İyi 7 Subreddit isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Sağlık, Spor ve Fitness İçin En İyi 7 Subreddit

Ücretsiz Kullanabileceğiniz En İyi Stok Fotoğraf Siteleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

2022 Yılında Ücretsiz Kullanabileceğiniz En İyi Stok Fotoğraf Siteleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish