Evde Almanca Öğrenmek İçin En İyi Podcastler

27.05.2022
49
Okuma Süresi: 5 dakikalar
A+
A-
Evde Almanca Öğrenmek İçin En İyi Podcastler

Dil öğrenmek, mümkün olduğu kadar çok pratik yapmayla yakından ilgilidir. İyi derecede bir dil öğrenmek istiyorsak çok emek vermek zorundayız. Süreci biraz daha kolaylaştırmak burada podcast’ler devreye giriyor. Almanca öğrenmenizi kolaylaştırabilmek amacıyla sizin için Evde Almanca Öğrenmek İçin En İyi Podcastler listesi hazırladık.

Learn German by Podcast

Learn German by Podcast

Learn German by Podcast, biraz eski bir kanal olsa da yeni başlayanlar için ve sıfırdan Almanca öğrenmek isteyenler için iyi bir deneme sunan bir podcasti. Ayrıca Almanca öğrenmeyi göz korkutucu olmaktan çıkarıyor.  Her biri yaklaşık 10 dakika süren seriler ile yeni başlayanlar Almancayı kolaylıkla öğrenebilme imkanı sağlamaktadır. Bu kanala Almancaya başlangıç için iyi bir seçenek olarak düşünebilirsiniz.

Coffee Break German (A1-B1)

Coffee Break German

Coffee Break German, bir başka harika podcast dizisidir. Bu podcast kanalı ile başlangıç ​​seviyesinden orta seviyeye ve birbirinin üzerine inşa edilen bölümlerle ilerleyebilirsiniz Coffee Break Almanca dinlemesi keyifli ve oldukça etkilidir.

Deutsch Warum Nicht (A1-B1)

Deutsch Warum Nicht

Deutsch Warum Nicht Almanca öğrenenler için gerçekten bir hazine sunuyor. Yeni başlayanlar ve daha iyi derecede olanlar için harika bir kaynaktır. Bu podcast kanalındaki dinlemeler dört bölüme ayrılmıştır ve Almanca hakimiyetiniz geliştikçe gelişen ve daha karmaşık hale gelen bir hikaye kullanır. Bir hikaye örgüsü ile kolay Almanca öğrenme hedefinde olan podcastte ayrıca programları ipuçları ve püf noktaları ile birlikte dinlemekten daha fazlasını yapmak istiyorsanız Almanca a1 kelime listesi pdf veya Almanca gramer pdf dokümanları indirebilirsiniz. Bu nedenle bu podcast gerçekten altın değerindedir.

Long Story Short by Chatterbug (A1)

Long Story Short by Chatterbug

Long Story Short by Chatterbug, Almancayı yeni öğrenenler için A1 seviyesinde bir antoloji dizisidir. Her hikâye, kahramanların çeşitli sosyal etkileşimlerini, yanlış iletişimlerini ve sürprizleri içerir.  Kısa hikâyeler daha sonra, hikâye sona erdikten sonra Almanca konuşan bir kişi ve Almanca öğrenen bir kişi tarafından düzenlenen bir tartışma aracılığıyla devam etmektedir. Her podcast bölümü, iki Almanca öğretmeninin Almanca dilbilgisini anlamak ve hatırlatmak için en iyi ipuçlarını verdiği Dil bilgisel Konuşma bölümü ile sona erer. Bölümler yeni başlayan A1 öğrencilerine yöneliktir ancak sonraki bölümlerde daha yüksek seviyelere de hitap edilmektedir. Ayrıca listeninglerin transkriptlerini de bulabilirsiniz.

Slow German with Annik Rubens (A1-B2)

Slow German with Annik Rubens

Yeni başlayanlar için Slow German with Annik Rubens en iyi podcastlerdendir. A1 seviyesinde konuşma hızını yavaşlatarak anlamayı kolaylaştırır. İlk kelimelerinizi öğrenebilmeniz için İngilizce açıklamaların olduğu bir giriş serisinden yola çıkan Annik Rubens, sizin yavaş ve rahat bir şekilde Almanca öğrenmenize yardımcı olmasının yanında hiç farkında olmadan B1 seviyesine ulaştırmada oldukça başarılıdır.

En İyi Canva Alternatifleri makalemize ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

En İyi Canva Alternatifleri

En İyi Cambly Alternatifleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Çevrimiçi (Online) İngilizce Öğretmeni Bulmak için En İyi Cambly Alternatifleri

2022 Epic Games Store Ücretsiz Oyun Listesi isimli makalemize aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

2022 Epic Games Store Ücretsiz Oyun Listesi

En iyi Ücretsiz Steam Oyunları isimli makalemiz:

En iyi Ücretsiz Steam Oyunları

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish