En İyi WordPress Seo Eklentisi

15.07.2022
33
Okuma Süresi: 10 dakikalar
A+
A-
En İyi WordPress Seo Eklentisi

En İyi WordPress Seo Eklentisi yazımızda sitenizin Google sıralamasını yükseltmek isteyenleriçin faydalı WordPress eklentilerinden bahsedeceğiz.

Bu yazıda, piyasadaki WordPress için en iyi eklentileri inceledik. Bu WordPress eklentileri sayesinde, Google’da rekabet ettiğiniz rakiplerinize karşı öne geçecek ve Google arama sayfalarına (SERP) görünür olacaksınız.

Hazırsanız başlayalım.

SEOPress

SEOPress, bize göre SEO için en iyi WordPress eklentisidir. Son derece güvenilir bir SEO eklentisidir ve WordPress’te 230.000’den fazla kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

SEO adına ne varsa hepsini bir arada sunan SEOPress aralarından seçim yapabileceğiniz üç farklı ürün türü sunar. Ücretsiz, Pro ve Insights. SEOPress’in ücretsiz sürümü, çoğu web site sahibinin ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlar.

Yazılarınızı ve sayfalarınızı indekse eklemek için  Google’a XML site haritaları gönderebilir. İçerik analizi aracı ile yazılarınızı ve sayfa içeriğinizi analiz eder ve yazınızı yayınlamadan önce tamamen optimize etmek için yapılması gerekenleri size gösterir.

Anında Dizine Ekleme aracı en iyi özelliklerindendir.  SERP’te daha hızlı indeksleme(google indeksleme)için yeni yazılar veya sayfalar yayınladığınızda arama motorlarına ping atmak için kullanabilirsiniz. Ve üstelik tüm bunlar ücretsiz sürümde mevcuttur.

SEOPress Pro sürümünde WooCommerce temaları ile optimizasyon, yerel SEO araçları gibi birçok gelişmiş SEO özelliklerini bulabilirsiniz.

SEOPress Insights ile, tüm anahtar kelimeleriniz için sıralama konumunuz, backlink ve daha fazlası dahil olmak üzere SEO performansınız hakkında oldukça fazla veri toplayabilirsiniz.

SEOPress, tüm temel özellikler ile ücretsizdir. SEOPress Pro yerel SEO, panel içi analitik ve yapılandırılmış veriler gibi premium özelliklere erişmek $49. SEO Insights, ise  99 ABD Doları tutarındadır.

Rank Math

Rank Math, piyasadaki en özellikli WordPress SEO eklentisidir. WordPress sitenizdeki içeriğinizi WordPress kontrol panelinizden kolayca optimize etmenize yardımcı olur. Yapay zeka teknolojisini ve yaygın SEO uygulamaları kullanarak topladığı verileri kullanan Rank Math, içeriğinizi WordPress içerik düzenleyicinizde nasıl geliştireceğiniz konusunda size oldukça etkili önerilerde bulunur.

Rank Math ayrıca sitenizin genel SEO’sunu geliştirmenize yardımcı olabilecek başka özellikleri de size sunar. Web sitenizde ayrıntılı bir SEO analizi yapmak için 30 faktöre dayalı temel sorunları belirler. Ayrıca sayfa ve anahtar kelime sıralamalarınızı ölçer ve takip eder.

Rank Math’in en önemli avantajlarından biri, kurulumunun çok kolay olması ve WordPress’in editörleriyle sorunsuz bir şekilde entegre olmasıdır, yani herhangi farklı bir araç veya sekme kullanmadan admin panel üzerinden tüm optimizasyonları görebilirsiniz. Ve diğer bir özelliği Rank Math Google Search Console ile de entegredir.

Rank Math, eklentinin ücretsiz sürümünde sunulan özellikler ne yazık ki sınırlıdır. Ücretli sürümü ise sınırsız Pro plan üyeliği için yılda 59 dolardan başlar.

The SEO Framework

Eklentilerle ilgili temel sorun sitenizin hızını yavaşlatabilmeleridir. Sayfa yükleme süresi, Google Sayfa Deneyimi önemli bir SEO ölçümüdür. The SEO Framework’ün özelliği bu noktada karşımıza çıkıyor. The SEO Framework bu konuda çok iyi yapılandırılmış bir eklentidir. Titizlikle hazırlanmış kod sayesinde, diğer SEO eklentilerinden yaklaşık 12 kat daha hızlıdır, bu nedenle yavaş yüklenme sorunu ile uğraşmazsınız.

Bu hızlı özelliğine rağmen eklenti 70’den fazla şeyi kontrol ederek tüm sayfa içeriğinizi denetliyor. SEO yönetim araçları ile yazınızın başlıklarını, meta açıklamalarını düzenleyebilirsiniz. Ayrıca açık grafik verilerini, Facebook etiketlerini yönetmek için SMO yönetim araçlarını kullanabilirsiniz.

Ayrıca, kritik SEO meta etiketleri oluşturmak için yapay zeka kullanan tek WordPress SEO eklentisidir.

Tüm bu özelliklerine ek olarak eklenti, gizlilik ve güvenlik özellikleriyle de öne çıkıyor. Erişim noktalarını en aza indirmek ve siteyi saldırılardan korumak için arama motorlarını yalnızca sayfanızın en iyi sürümlerini indekse eklemeye zorlar.

SEO Framework, tüm temel özelliklere ve genel düzey-2 desteğine sahip ücretsiz bir plan sunar. Özel destek, ek siteler ve daha fazla premium özellik içeren ücretli planlar için yıllık 84 dolar ister.

SE Ranking

SE Ranking, güçlü anahtar kelime, rekabetçi araştırma araçları, backlink analizi ve sıralama takibi özellikleri ile öne çıkan çok güçlü bir SEO eklentisidir.

Şimdiye kadar incelediğimiz diğer araçların aksine SE Ranking bir WordPress eklentisi değildir. WordPress web sitenizin performansını analiz etmek için kullanabileceğiniz bağımsız bir SEO yazılım platformudur.

Anahtar Kelime Sıralaması takibi en doğru sonucu veren sitedir. Farklı konumlarda ve cihazlarda belirli anahtar kelimeler için SERP’lerdeki konumunuzu tamamen doğru sonuçla takip edebilirsiniz. Ayrıca rakiplerinizin nasıl sıralandığını da takip edebilirsiniz.

Backlink sorgulama özelliği SEO’nuz için paha biçilmez bir araçtır. Rakiplerinizin backlink profillerini de kontrol edebilir kendiniz için yeni backlink alma fırsatları da bulabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir backlinkin ne kadar kaliteli olduğunu öğrenebilir, kendi backlink profilinizi analiz edebilir, ve kötü backlinkleri hızlıca reddedebilirsiniz.

Web sitesi denetim aracı ile web sitenizin sıralama gücünü olumsuz etkileyen tüm sorunları tespit eder ve bu sorunları hızlıca düzeltebilirsiniz. Sayfa içi SEO Denetleyicisi tek tek sayfaların ne kadar iyi optimize edildiğine ilişkin ayrıntılı bir rapor sunar.

SE Ranking sitesini 14 gün boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz.14 gün sonunda aylık yaklaşık 25 dolar bir ücret istemektedir.

Link Whisper

Link Whisper, site içi linkleme (dahili bağlantı) sürecini kolaylaştırmak için oluşturulmuş bir WordPress SEO eklentisidir.

Site içi linkleme (dahili bağlantı), önemi tam bilinmeyen bir SEO stratejisidir. Site içi linkleme ile sitenizdeki farklı gönderileri ve sayfaları birbirine bağlama şeklinizin, Google sıralama potansiyeliniz üzerinde ciddi bir etkiye sahiptir. Link Whisper, akıllı site içi linkleme önerileri yapar .

Link Whisper‘ın kullanımı çok kolaydır, hemen hemen her tema ile uyumludur. WordPress eklentilerinizde mutlaka olması gereken bir eklentidir. Üstelik ücretsiz sürümü de mevcuttur. Premium sürümü ise 77 dolardır. Çok fazla siteniz varsa 10 siteye kadar 167 dolar yıllık bir ücret ödersiniz.

Squirrly SEO

Squirrly SEO, güçlü yapay zekaya sahip başka bir WordPress SEO eklentisidir. SEO için gördüğümüz en fazla araca sahip eklentidir. Bu SEO eklentisi yukarıdakiler kadar iyi bilinmese de anahtar kelime araştırması ve planlaması, sayfa içi optimizasyon, denetim ve performans izleme de dahil olmak üzere SEO için eksiksiz özelliklere sahiptir.

WordPress panelinde anahtar kelime araştırması sağlayan tek eklentidir diyebiliriz.  Genellikle, anahtar kelime araştırması için bulut tabanlı bir SEO platformu kullanmanız gerekir, ancak SEO Squirrly ile WP panelinizden ayrılmanız gerekmez.

Anahtar kelimeleri bulduktan sonra SEO stratejinizi oluşturmak için bunları kaydedebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca performans takibi ile, Google sıralamanızın ne kadar iyi olduğunu takip eder ve zaman içindeki performansınızı ölçerek size geribildirimde bulunur.

Squirrly SEO 650’den fazla Seo özelliğe sahip olmasına rağmen web sitenizi kesinlikle yavaşlatmıyor. Squirrly SEO ücretsiz sürümü mevcuttur. Premium özelliklere ve ek avantajlara sahip olmak için yaklaşık 20 dolar ödemeniz gerekmektedir.

Web Sitesi Fikirleri için En İyi WordPress Forumları isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Web Sitesi Fikirleri için En İyi WordPress Forumları

WordPress İçin En İyi Eklentiler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

WordPress İçin En İyi Eklentiler

En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programı isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programı

Amatör Fotoğrafçılar İçin En İyi Fotoğraf Satış Siteleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Amatör Fotoğrafçılar İçin En İyi Fotoğraf Satış Siteleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish