En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programı 

09.07.2022
45
Okuma Süresi: 7 dakikalar
A+
A-
En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programı 

En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programı makalemizde özellikle içerik üreticileri için kaliteli içerikler üretilmesine imkan sağlayan ve ücretsiz video nasıl editlenir bunu tanıtacağız.

Son yıllarda tüm sosyal medya platformlarında kaliteli içerik üretme çok önemli bir hale geldi. Hem iyi  hem ücretsiz video düzenleme programı çok kaliteli videolar düzenleyebilirsiniz.

Ücretsiz video düzenleme programları ile aylık abonelikler veya tek seferlik kalıcı lisanslar almadan da en iyi araçları kullanabilirsiniz. Hem yeni başlayanlar ve hem profesyonel editörler  için bu programlar bir nimettir.  Üstelik bunlardan çoğu filigransız ücretsiz video düzenleme yazılımı sunar.

En iyi ücretsiz video düzenleyicilerimiz, profesyonel düzeydeki tüm özellikleri bir araya getirmeyebilir belki ancak hepsi görüntüleri ve videoları kırpmanıza, eklemenize  ve efektler yazılar eklemenize izin verir.  

Piyasada çok sayıda bu işe yatayan program bulanabilir ancak bu kadar çok ücretsiz seçenekten ihtiyaçlarınıza tam olarak uyanı bulmak zor olabilir.  Bazıları yeni başlayanlar için en iyi ücretsiz video düzenleme programı iken, diğerleri ise düşük kaliteli bir bilgisayar için ücretsiz video düzenleme programıdır.  Hatta kullanımı kolay arayüze sahip bir program bulmak bile zor olabilir. 

Kullanıcı dostu olma, ekstra özellikler ve performans gibi şeyleri göz önünde bulundurarak tüm kullanıcı profiline, beceri düzeyine ve ihtiyaca yönelik PC ve Mac için en iyi ücretsiz video düzenleme programlarını test ettik ve inceledik. 

DaVinci Resolve

Genel olarak en iyi ücretsiz video düzenleme programı DaVinci Resolve yenilmesi zor bir video düzenleyicidir.  Yalnızca üst düzey video düzenleme yeteneklerinden özel efekt sistemine, kapsamlı renk düzenleme ile filtre özelliklerine ve profesyonel düzeyde ses araçlarına kadar çok sayıda özellik içerir. Ayrıca her şey ücretsiz olarak kullanılabilir.  Evet, doğru duydunuz.  Tamamen ücretsizdir.  Mac, Linux veya Windows için indirebilirsiniz ve Blackmagic’e hiçbir şey ödemeyeceksiniz.  Özellikle profesyonel düzenleme arayanlar için en iyi video düzenleyicidir. İnanılmaz derecede güçlü ve sürekli güncelleniyor. Birçok rakibinin çok üstünde. Tek  dezavantajı, bu kadar özellik nedeniyle karmaşık bir arayüze sahiptir. Ancak video düzenleme konusunda profesyonel olmak istiyorsanız bu sizi bunaltmamalı.

Lightworks

Lightworks, en iyi video düzenleme programından biridir. Web sitelerine bakarsanız bu programla düzenlenmiş çok sayıda profesyonel uzun metrajlı filmin ne kadar kaliteli bir şekilde üretildiğini göreceksiniz.  Ama bunlar ücretli sürümüyle üretilmiş içeriklerdir. Ücretsiz seçeneği de size aynı arayüzü sunar, ancak daha sınırlı bir araç seçimine sahiptir.  Yine de ücretsiz verilen araçlar da sizi tatmin edecek harika bir video düzenleyicidir.

Ücretsiz sürümün en önemli dezavantajı, 720p görüntü kalitesi ile dışa aktarmanıza izin vermesidir.

Hitfilm Express

Hitfilm Express herkese profesyonel bir kurgu deneyimi sunmayı amaçlayan ücretsiz video düzenleme programıdır.  Bu program ile renk dengesini ayarlamak, klipleri kırpmak ve projelerinizi farklı video formatlarında dışa aktarmak çok kolay.  Ancak Hitfilm Express özellikleri bu kadar değil. Hatta bunlar hiçbir şey. Yeşil ekran renk anahtarları ayarlamak, özel video maskeleri oluşturmak ve bir dizi 3B kompozisyon aracıyla çekimlerinizi bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz.  İlk kez kullananlar için biraz karmaşık gelebilir. Ancak öğrenmeniz çok zaman almayacaktır. HitFilm Express’in kullanıcı arayüzü daha önce az da olsa bir video düzenleyici programını bilen herkes için tanıdık gelecektir.

Bu video düzenleyicinin yalnızca iki küçük dezavantajı vardır.  Birincisi, onu çalıştırmak için güçlü bir işlemciye sahip bir bilgisayara sahip olmanız gerekebilir. İkincisi ise kurulum süreci gereksiz derecese karmaşıktır.  Hitfilm Express programını kullanabilmek için programın geliştiricisi FXhome ile sosyal medyada bir bağlantı paylaşmanız gerekir.

Shotcut

Shotcut, açık kaynaklı ve çoklu platformlu en iyi ücretsiz video düzenleme programıdır. 

Programı test ederken, incelememiz onu ücretsiz video düzenleme programları içinde en iyiler arasında gösteriyor.  Shotcut göz kamaştırıcı bir arayüze sahip olmayabilir ve sizi şaşırtmayabilir, ancak bir videoyu düzenlemek için ihtiyacınız olan her şeyi burada bulabilirsiniz.

Shotcut çok sağlam ve kararlı bir video düzenleme programıdır. Ve çok sayıda özellikle doludur. Arayüzü oldukça esnektir, bölümleri hareket ettirmenize ve onları kayan pencerelere dönüştürmenize izin verir. Eğer en iyi ücretsiz video edit programı arıyorsanız kesinlikle Shotcut’a şans vermelisiniz.

Amatör Fotoğrafçılar İçin En İyi Fotoğraf Satış Siteleriisimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Amatör Fotoğrafçılar İçin En İyi Fotoğraf Satış Siteleri

Quora Benzeri Ücretsiz En İyi Uygulamalar isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Quora Benzeri Ücretsiz En İyi Uygulamalar ve Web Siteleri

Pazarlama Stratejinize İlham Verecek En İyi Instagram Reklamları isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

En İyi Instagram Reklamları

Dövizle Çalışabileceğiniz En İyi Freelancer Siteler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Dövizle Çalışabileceğiniz En İyi Siteler

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish