En İyi Ücretsiz Online İngilizce Kursları

07.06.2022
38
Okuma Süresi: 6 dakikalar
A+
A-

Bu yazımızda, En İyi Ücretsiz Online İngilizce Kursları hakkında bilgi vereceğiz. Üniversite standartlarında tamamen profesyonel çevrim içi İngilizce kursu almak ister misiniz? Oturduğunuz yerden rahatınızı bozamayan uluslararası standartlarda ve tamamen ücretsiz İngilizce kursu fırsatlarına göz atalım.

İki tür çevrim içi İngilizce kurs bulunmaktadır.

İstediğiniz Zaman Katılabileceğiniz Hazır Çevrimiçi kurslar

Bu kurslara belirli saat ve tarihte katılmak zorunda değilsiniz. Sisteme yüklenmiş ders içeriklerini istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. Bu kurslar oldukça popülerdir çünkü öğrenmeyi kendi istediğiniz zamanınızda gerçekleştirme olanağı sunar. Dezavantajı ise, belirli bir tarih ve zamanda olmadığı için öğrenmeyi kişinin öz disiplinine bırakmasıdır

Eşzamanlı Çevrim İçi Kurslar

Eşzamanlı çevrimiçi İngilizce kursları, eğitmeninizle ve sınıf arkadaşlarınızla gerçek zamanlı etkileşim fırsatı sunan canlı dersleri içerir. Bu kurslar canlı olduğu için belirlenen zamanda katılımınızı gerektirir. İngilizce öğrenirken canlı etkileşimi seviyorsanız bu tür kurslar tam size göre.

Alison

2007 yılından beri faaliyet gösteren Alison, en iyi online dil kursu web sitesidir. Burada tüm seviyeler için 1000’den ücretsiz İngilizce kurslar bulabilirsiniz. Gramer, Konuşma pratiği, iş İngilizcesi bunlardan sadece birkaçıdır. Üstelik bu ücretsiz dil kurslarından sertifika da alabilirsiniz. IOS ve Android uygulamaları da mevcuttur.

MOOEC

Bu web sitesi sadece İngilizce öğrenenler için oluşturulmuş bir websitesidir. Burada başlangıç ​​seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyedeki İngilizce kurslardan online ve ücretsiz faydalanabilirsiniz.

FutureLearn

FutureLearn ile öğrenmek çok zevkli. Online canlı kursların yanı sıra aynı kursları alan öğrencilerin sosyalleşmesini ve birbirleriyle konuşmalarını teşvik eder.  Bu kurslara kayıtlı bir milyondan fazla öğrencinin birbiriyle konuşarak İngilizcelerini ücretsiz ve etkili geliştirmesini sağlar.

Bu web sitesi aracalığıyla ücretsiz IELTS kursları, ücretsiz akademik writing kurslarını alabilirsiniz.

Burada, British Council ve British Museum gibi en iyi İngiliz resmi kurumları da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından 40 kurum bulunmaktadır. FutureLearn İngiltere kuruluşu olup Amerikan İngilizcesi için diğer alternatiflere göz atabilirsiniz.

edX 

EdX, en iyi online ingilizce kursu web sitelerinden biridir. Dünyanın en iyi üniversitelerinden Harvard ve MIT tarafından oluşturuldu. Burada, en iyi üniversitelerde çalışan profesörlerin derslerini bulabilirsiniz. Maalesef bu web sitesinde çoğu kurs ücretlidir ancak buradaki kursları tamamlayarak uluslararası İngilizce dil sertifikasına sahip olabilirsiniz.  Burada hem online canlı kurslara katılabilir hem de istediğiniz zaman canlı kursların kayıtlarını dinleyebilirsiniz.

Open Learning

Open Learning, üniversiteler ile çalışmaktadır bu nedenle burada profesyonel İngilizce kurslarına ÜCRETSİZ erişebilirsiniz. Ayrıca kendini geliştirmek isteyen İngilizce uzmanlarının da kursları burada yer almaktadır.  Burası online ve ücretsiz İngilizce öğrenmek için gerçekten iyi bir alternatif.

American English

American English, Amerika Birleşik Devletleri Eğitim ve Kültür İşleri Bürosu tarafından yönetilmektedir ve şu anda kurs sayısı az olsa da mevut kurslar birinci sınıf kalitede çok iyi hazırlanmış kurslardır. Kursların yanı sıra çok iyi ek materyaller ve kaynaklar da bulabilirsiniz.

ESOL Courses 

ESOL, ESOL Kursları, her seviyedeki öğrenciler için birçok ücretsiz çevrimiçi İngilizce kurs sunar.Kurs çeşitliliği çok fazladır. İş İngilizcesi, IELTS, TOEFL kursları, Writing (Yazma) kursları, Listening, Speaking kursları gibi.

Canvas Network

Canvas Network, hayat boyu öğrenme yaklaşımı ile hareket eden bir web sitesidir. Burada iyi üniversiteler tarafından hazırlanmış ücretsiz İngilizce kursları bulunmaktadır. Kursların çoğu oldukça profesyonel şekilde hazırlanmıştır.

Ayrıca kurslar canlı dersler şeklinde gerçekleşmektedir. Ve öğrencileri sınıfla birlikte öğrenmeye, konuşma becerilerini geliştirmeye teşvik eder. Kayıtlı dersler de bulunmaktadır. Canlı derslere katılacak imkanı bulamazsanız bunlarda da faydalanabilirsiniz. Tamamen size kalmış.

En İyi Canva Alternatifleri makalemize ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

En İyi Canva Alternatifleri

En İyi Cambly Alternatifleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Çevrimiçi (Online) İngilizce Öğretmeni Bulmak için En İyi Cambly Alternatifleri

Stranger Things Benzeri En İyi Dizi ve Filmler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Stranger Things Benzeri En İyi Dizi ve Filmler

En İyi Roblox Oyunları: Aksiyon, Anime ve fazlası isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

En İyi Roblox Oyunları: Aksiyon, Anime ve fazlası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish