En İyi Mini Buzdolabı

18.07.2022
42
Okuma Süresi: 8 dakikalar
A+
A-
En İyi Mini Buzdolabı

Bir mini buzdolabı, yeriniz yetersiz olduğunda veya fazladan soğuk depolama alanına ihtiyacınız olduğunda uygun bir seçenektir. Onlarca farklı modeli araştırdık ve bunları kapasite, boyut, verimlilik ve tasarım açısından değerlendirdik ve En İyi Mini Buzdolabı yazısını sizler için yazdık.

Mini buzdolabı size ekstra depolama alanı ve konfor sağladığı için olmazsa olmazlardandır. Ancak pek çok farklı özellik ve boyut nedeniyle  sizin için en iyi mini buzdolabının seçmek zor olabilir.

Çoğu mini buzdolabı benzer tasarım ve özelliklere sahiptir, ancak en iyi mini buzdolabını seçerken dış boyutları ve iç kapasitesi göz önünde bulundurmanız gereken ilk kriterlerden biri olmalıdır. Dondurucu bölümü, raflar ve ters açılabilir kapılar gibi birçok farklı özellik karar verme sürecinizde rol oynar.

İster gün boyunca atıştırmalıkları saklamak için bir yer arıyor olun, ister çalışma odanız için yeni bir buzdolabına ihtiyacınız olsun bu makalede her ihtiyaca göre en iyi mini buzdolaplarını paylaşacağız.

Son yıllarda evlere ikinci buzdolabı, derin dondurucu veya mini buzdolabı alanların sayısı bir hayli fazla. Bu seçenekler arasında mini buzdolabı fiyatları en makul olanı olduğu için insanlar daha çok tercih ediyorlar. Ayrıca mini buzdolapları insanların iş yerlerinde, ofislerinde, karavanlarında hatta yatak odalarında bile kullandıkları çok işlevsel bir beyaz eşya türüdür.

Mini bar buzdolabı söz konusu olduğunda, ilk olarak kurulumu ve çalıştırılması kolay olan ve erzakları soğuk hatta donmuş halde tutan modeller akla gelir. Ancak bunlar tek başına yeterli değildir çıkarılabilir hatta ayarlanabilir raflar, iç aydınlatma gibi kullanışlı özellikler de bizim için önemlidir.

Araştırmalarımızda önemli olan bir diğer faktör ise ünitenin kompresör soğutma mı yoksa termoelektrik soğutma mı kullanıldığıdır. Bu listede, daha soğuk ve daha tutarlı sıcaklıkları korudukları için kompresör soğutma yapan üniteler tercih edilmiştir.

Mini Buzdolabında Nelere Bakılmalı?

Tüm mini buzdolapları birbirinden farklıdır. Bu yüzden aramanızı aşağıdaki kriterlere göre daraltmak size yardımcı olacaktır.

Boyut: Mini buzdolabını koyacağınız yerin boyutlarına göre bir buzdolabı seçmelisiniz. Yeni bir mini buzdolabı alacağınız zaman onun koyacağınız yerin ölçülerini alın, böylece alacağınız modelin sığacağından emin olursunuz.

Tasarım: Artık buzdolabınızın hangi boyutta olması gerektiğini bildiğinize göre, dikkatinizi modelin tasarımına odaklayın. Muhtemel mini buzdolabınızın içine bir göz atın. Ne için kullanacaksınız içeriğinin ona göre olmasına dikkat edin. İçecekleriniz için kullanacaksanız, muhtemelen çok fazla raf bölümüne ihtiyacınız olmayacaktır. Ancak ana buzdolabınız için bir ekstra bir alana ihtiyaç duyuyorsanız iki ya da üç raflı, kullanışlı bölmeli bir modeli tercih etmelisiniz.

Dondurucu: Ayrıca, bir mini buzdolabında dondurucuya ihtiyacınız var mı? Cevabınız evet ise, peki  çok fazla dondurucu alanına mı ihtiyacınız var? Çoğu mini buzdolabı ince bir dondurucu bölüme sahiptir, ancak daha büyük, daha fazla dondurucu alanı olan modellerde bulunmaktadır.

Diğer Özellikler: Size sıcaklık kontrolü, otomatik buz çözme özelliği ile soğutma ve ısıtma işlevi sağlayan modeller de vardır. Hatta bazı modellerde LED ışıklar da bulunabilir.

Bu bilgilerden sonra bazı mini buzdolabı modellerini tanıtacağız. Bu modellerin ikinci el mini buzdolabı alternatiflerini de düşünebilirsiniz.

Vestel Retro Mini Buzdolabı

Vestel mini buzdolabı, 4.499 TL fiyatında ve tamı tamına 121 litre kapasiteli mini buzdolabı 17 litre hacminde derin dondurucuya da sahip. Ürünün boyutları derinlik 59,5 cm, genişlik 54 cm, yükseklik 83,8 cm.

Bu mini buzdolabında otomatik sıcaklık kontrolü özelliği de bulunmakta. Yani buzdolabınızın iç ortam sıcaklıklarını anlık olarak ölçerek iç ortamın ihtiyacına göre sıcaklığı kendi kendine ayarlayabilecek, böylece yiyecekleriniz daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde korunurken, enerjiden tasarruf etmek de mümkün hale gelecektir. Ancak Vestel mini buzdolabı maalesef E enerji sınıfında. Ayrıca diğer bir özellik çok yönlü soğutma sistemine sahip olmasıdır. Yani her rafa ayrı ayrı hava üflenerek buzdolabınızın her yerinin eşit oranda soğuk olması sağlanıyor. Böylece buzdolabınız tamamen dolu olsa bile gıdalarınız taze kalıyor.

Regal BT 14010 Buzdolabı

Regal mini buzdolabı 3.349 TL fiyatında ve tamı tamına 121 litre kapasiteli ve derin dondurucuya da sahip. Dondurucu bölme net hacmi ise 17 litredir. Ürünün boyutları derinlik 59,5 cm, genişlik 54 cm, yükseklik 83,8 cm. Regal mini buzdolabında kırılmaya dayanıklı özel cam raflar sayesinde büyük ve ağır yiyeceklerinizi buzdolabınızda rahatlıkla saklayabilirsiniz.

Beko Mini Buzdolabı 754140 MB

Beko Mini Buzdolabı 754140 MB 4.300,00 TL fiyatında ve tamı tamına 114 L kapasiteli ve derin dondurucuya da sahip. Ürünün boyutları derinlik 59 cm, genişlik 54 cm, yükseklik 84 cm. Ses Seviyesi 36 desibel olan Beko mini buzdolabı maalesef E enerji sınıfında. Üstelik bu model de kapı yönünü istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Beko Mini 7125 Buzdolabı

Beko 7125 Büro Tipi Mini Buzdolabı 2.900,00 TL fiyatında 86 L kapasiteli ve derin dondurucuya da sahip. Ürünün boyutları derinlik 50 cm, genişlik 47.5 cm, yükseklik 81.8 cm. Ses Seviyesi 36 desibel olan Beko mini buzdolabı A+ enerji sınıfında. Üstelik bu model de kapı yönünü istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

En İyi Elektrik Süpürgesi isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

En İyi Elektrik Süpürgesi

En İyi Bluetooth Kulaklıklar isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

En İyi Bluetooth Kulaklıklar

En İyi Gürültü Önleyici Kulaklıklar isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

En İyi Gürültü Önleyici Kulaklıklar

2022’de En İyi Apple Pencil Alternatifleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

2022’de En İyi Apple Pencil Alternatifleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish