En İyi Minecraft Texture Packs (Paketler)

13.06.2022
35
Okuma Süresi: 7 dakikalar
A+
A-

Siz de Minecraft hayranı iseniz En İyi Minecraft Texture Packs (Paketler) isimli makalemiz tam size göre.

Öncelikle Minecraft Texture Packs nedir? Bu soruyu cevaplayalım: Minecraft, hayal ettiğiniz her şeyi yaratmanıza izin veren bir oyundur ancak bunu sadece size sunulan bloklarla yapabiliyorsunuz. İstediğimiz her şeyi yapabilsek de bu blokların tam olarak hayalimizi yansıtmadığı bir gerçektir. Ancak bu sorunun bir çözümü var: Minecraft Texture Packs

Minecraft Texture kaynak paketleri olarak bilinen bu paketler sayesinde Minecraft’ın istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Mesela bir ortaçağ görünümü ya da gelecekten bir görünüm veya tamamen vahşi doğa temalı bir görünüm. Bunların hepsi Minecraft Texture Packs ile mümkündür.

Minecraft Texture Packs nasıl kurulur? Eğer Minecraft oyunun bilgisayarda Java Sürümü ile oynuyorsanız:

1.İnternette bulunan Texture Packs’den biriniindirin.

-“Ayarlar”da “Resource Packs” (Kaynak Paketlerine) gidin.

-“Resource Packs Folder” (Kaynak Paketleri Klasörü)’a tıklayın.

-İndirdiğiniz Texture Packs dosyasını seçin.

-Oyun içi ‘Kaynak Paketleri’ menüsünden seçin.

2.Bedrock Edition ile Bilgisayarda ve oyun konsollarında oynuyorsanız:

– Marketplace’e gidin.

– İstediğiniz doku paketini bulup satın alın.

– “Ayarlar”a gidin ve  “Global Resources-Küresel Kaynaklar”ı seçin.

– Paketinizi etkinleştirmek için ” My Pack – Paketim” altında satın aldığınız Texture Pack’e tıklayın.

Faithful

Adından da anlaşılacağı gibi Faithful (vefalı), Minecraft’ın kendi tarzını koruyan bir pakettir. Bu pakette Minecraft’ın temel görünümünü bozmadan daha düzenli görünmesini sağlar. Faithful’ un tam olarak sağladığı budur. Oyundaki düşük çözünürlüklü görünümün yerine daha güzel ve canlı görünüm ile kaliteyi artırır.

Oyunda çok sayıda harika eseriniz varsa bu sizin için mükemmel bir paket. Eğer tarzı tamamen değiştirirseniz bu eserlerinizin görüntüsünü bozabilir. Bu yüzden esas görüntüyü çok bozmadan daha kaliteli bir görünüme ulaşmak istiyorsanız Faithful Texture Pack tam size göre.

Stratum (Tabaka)

Minecraft sıra dışı bir oyundur, birçok oyuncu oldukça basit malzemelerle harika binalar yapabilmektedir. Ancak ne kadar olağanüstü yapılar yapılsa da bunlar gerçekçi olmaktan uzaktırlar. Stratum Texture Pack hala geliştirme aşamasındadır. Ancak erken erişimde bile Minecraft Texture Packs içinde  en gerçekçi paket diyebiliriz.

Bu paket için güçlü bir bilgisayar gereksinimlerine sahip olmalısınız. Ancak muhteşem görüntü kalitesi için kesinlikle buna değer. Dahası, Continuum paketiyle birlikte çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Erken erişimde olduğu için Java Sürümü ile kullanmak için de ödeme yapmanız gerekeceğini hatırlatalım.

Harkenburg City

Olağanüstü gerçekçiliğe sahip paketlerden biri olan Harkenburg City Pack cezbedici bir deneyim sunar, ancak hala birçok eksikliği bulunmaktadır. Örneğin, modern bir şehir yaratmak için gerekli olan demir korumalar, havalandırma delikleri, trafik ışıkları gibi birçok detay şu an için mevcut değil.

Harkenburg City, Minecraft tarzında modern bir şehir yaratmanıza olanak tanır. Yollarınızı asfalt, Pencereleri daha düzgün bir şekilde yapabilirsiniz. En önemli özelliği çok sayıda farklı renk ve stilde tuğla ile şehrinizi tasarlayabilirsiniz.

RTX Ray Tracing Pack

Minecraft RTX demosu, Minecraft’ta en iyi grafikleri gösteren harika bir pakettir. Ancak herkes bunu çalıştırmak için üst düzey bilgisayarlara sahip değil, ancak bu Texture Pack’i ışık izlemeyi kapatarak  ayrı olarak indirilebilirsiniz böylece üst düzey bilgisayara sahip olmadan da harika bir gerçekçilik RTX Ray Tracing Pack‘e sahip olabilirsiniz.  Oyunun aydınlatma kalitesini artırmak için gölge paketlerini yükleyebilirsiniz.

John Smith Legacy

Minecraft’ın tüm sürümlerinde çalışabilen ve en klasik paketi John Smith Legacy, oyunun tüm sürümleri için düzenli olarak güncellenerek bugün hala oldukça iyi durumdadır. Minecraft’ın ortaçağ tarzını yansıtan ilk paketlerden biri olmasının yanı sıra açık ara bu alanda en iyi paketlerinden biridir.

Diğer paketler, biraz fanteziye kaçarken bu paketin ayakları yere sağlam basıyor. Eğer bu paketi alıp daha da ileri seviyede görünüme sahip olmak istiyorsanız 3D model eklentisini bu pakette kullanabilirsiniz.

MineBricks

MineBricks Texture Pack’i yüklediğinizde, bunun gerçekten bir Lego oyunu olduğunu düşüneceksiniz. Minecraft’ta tamamen Lego versiyonunu görmenin yanı sıra bu paketi en iyi yapan bir sürü küçük ayrıntı da bulunmaktadır. Ayak sesleri, birbirine çarpan Lego parçalarının çıkardığı ses, çimenlerin görüntüsü ve çok daha fazlası bu pakette.

Woodpecker

Minecraft’ta gerçekçiliği artırmak eğlencelidir. Woodpecker Pack gerçekçiliğine ek olarak oyunculara mutluluk veren doygun renkler ve abartılı bir karikatür tarzı kullanmaktadır. Hem gerçeklik hem mutluluk hissi veren renkler istiyorsanız Woodpecker mükemmel bir pakettir. Bu pakette tüm detaylar dostça görünür. Hayvanların renk çeşitliliği, taşların canlı görüntüsü bir peri masalı köyü inşa ediyorsanız Woodpecker’i mutlaka deneyin.

Stranger Things Benzeri En İyi Dizi ve Filmler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Stranger Things Benzeri En İyi Dizi ve Filmler

En İyi Roblox Oyunları: Aksiyon, Anime ve fazlası isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

En İyi Roblox Oyunları: Aksiyon, Anime ve fazlası

2022 Epic Games Store Ücretsiz Oyun Listesi isimli makalemize aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

2022 Epic Games Store Ücretsiz Oyun Listesi

En iyi Ücretsiz Steam Oyunları isimli makalemiz:

En iyi Ücretsiz Steam Oyunları

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish