En İyi Lastik Markası

21.07.2022
38
Okuma Süresi: 7 dakikalar
A+
A-
En İyi Lastik Markası

Arabanız için yeni lastik seçmek zordur, en iyi lastik markası yazımızla dünyada en çok tercih edilen lastik markalarını ve modellerini paylaşacağız.

Lastiklerinizi yaz kış değiştirmekle uğraşmak istemiyorsanız, 4 mevsim lastik harika bir seçenektir. Bu lastikler, ister sıcak ister soğuk, ister yağmurlu, ister karlı olsun, tüm iklim koşullarında iyi performans gösterecek şekilde tasarlanmıştır.

4 mevsim lastik kullanmanın avantajı büyük ölçüde rahatlıktır. Yaz performans lastiği veya kış lastiklerini mevsimlere göre değiştirmek için zaman ayırmanız ya da kış lastiği saklama hizmeti konusunda endişelenmeniz gerekmez.

Yeni bir dört mevsim lastik ararken göz önünde bulundurmanız gereken birçok şey var, bu yüzden uzmanların lastikler hakkında söylediklerine ve tüketicilerin tercihlerine göre en iyi araba lastiği markası listesi oluşturduk.

Ayrıca bu lastiklerin belirli hava koşullarında gösterdiği performans da önemlidir. Çoğu 4 mevsim lastik yalnızca hafif kar yağışıyla başa çıkabilir bu da bizim tercih etmeyeceğimiz bir özelliktir. Ayrıca zorlu hava koşulları dışında konfor da oldukça önemlidir. Her lastiğin sağladığı sessizlik ve konfor farklıdır.  Bu da bizim listelememizde önemli bir noktadır. Hem gürültüyü, titreşimi ve sertliği azaltan bir lastik hem de zorlu hava koşullarıyla baş edebilen en iyi lastikleri araştırdık.

Son olarak da, bu listelemede maliyet, araç tipi ve aşınma dereceleri göz önünde bulunduruldu. Bu listede her ihtiyaca uygun 4 mevsim lastik bulunmaktadır. Ayrıca en iyi lastik markası yazımızda lastik önerileri dışında lastik seçerken hangi özelliklere dikkat etmeniz gerektiği ve oto lastik bakımı nasıl yapılır bunun hakkında da bilgi sahibi olacaksınız.

Michelin Crossclimate 2

Michelin Crossclimate 2 yaz ve kış mevsimleri için sağlam performans sunar. Lastiğin üstünde tarafından kar ve buz hava koşullarına uygun olduğunu gösteren kar tanesi sembolüne (3PMSF: 3 Zirveli Dağ Kar Tanesi) sahiptir. Her dört mevsim lastiği bu sembolü alamaz. Soğuk ve karlı bir bölgede yaşıyorsanız aramanız gereken bir şeydir.

Bu Michelin CrossClimate 2 lastiği, tüketiciler ve uzmanlar tarafından çok yüksek puan almıştır. Minimum yol ve rüzgar gürültüsü ile kontrollü bir sürüşe sahiptir, bu da onu daha uzun sürüşlere uygun kılar. Aynı zamanda, her türlü hava koşulunda iyi çalışır ve dört mevsim performans vaadini yerine getirir.

Michelin CrossClimate 2, uzun ömürlü bir performans sunar. Michelin Crossclimate 2 205 55 r16 4 mevsim fiyatı yaklaşık 1400 TL’dir.

Continental AllSeasonContact

Continental AllSeasonContact genel olarak en iyi dört mevsim lastiklerinin ikincisidir. Bu lastik, iyi soğuk hava performans derecelendirmeleriyle birlikte ıslak çekiş ve kuru yollarda sürüş için tüketicilerden ve uzmanlardan yüksek notlar alır. Aynı zamanda geç aşınma özelliği ile konforlu ve sessiz bir sürüş sunar.

Bu lastikler, dört mevsim kullanım için özel olarak tasarlanmıştır ve genel lastik aşınmasını azaltmak için sıcaklığa göre tepki verir. Sırt deseni, hızlı girilen virajlarda çekişe yardımcı olurken aynı zamanda yolcuları rahatsız edebilecek gürültü ve titreşimi de azaltır.  Continental Allseasoncontact 205 55 r16 fiyatı yaklaşık 1.300 TL’dir.

Pirelli Cinturato All Season

Pirelli Cinturato All Season lastikleri konforlu bir sürüş sunar. Uzun bir diş ömrü ile birlikte düşük gürültü ile yüksek bir sürüş kalitesi sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Üç Tepeli Dağ Kar Tanesi (3PMSF) işareti ile hem yaz hem de kış koşullarında mükemmel bir kullanılabilirliği garanti eder. Lastik, yolla teması en üst düzeye çıkaran asimetrik bir desen tasarımı ile hem çekiş hem de uzun ömür için formüle edilmiştir.

Bu model aynı zamanda, ıslak zeminde kaymayı azaltmak için suyun akmasını sağlayan bir şekilde tasarlanmıştır. Pirelli Cinturato All Season yolun kuru ya da ıslak olmasına bakmadan aracın çekişini ve yol tutuşunu artırır. İç lastik sırtındaki zikzak deseni, lastik aşındığında bile çekişin korunmasına yardımcı olur. Pirelli Cinturato All Season 205/55 R16 fiyatı yaklaşık 1.350 TL’dir.

Kumho Crugen Premium KL33

Kumho Crugen Premium KL33 dört mevsim lastikleri, sessiz sürüş, konfor ve kapasitenin bir karışımını sunar. Asimetrik sırt tasarımı, sırt ömrünü en üst düzeye çıkarmak ve optimum denge ve kontrol sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca, yol karla kaplıyken kenarları açılan desenleri, yağışlı havalarda da su akışını imkan veren oluklara sahiptir. Lastiğin üstünde tarafından kar ve buz hava koşullarına uygun olduğunu gösteren kar tanesi sembolüne (3PMSF: 3 Zirveli Dağ Kar Tanesi) sahiptir.

Lastiğin yapısı iki katlı bir polyester kord içerir. Bu sadece lastiğin gücünü artırmakla kalmaz, aynı zamanda sessiz ve pürüzsüz bir sürüş sağlamaya da yardımcı olur. Kumho Crugen Premium KL33 fiyatı yaklaşık 1.700 TL’dir

En İyi Mini Buzdolabı isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

En İyi Mini Buzdolabı

En İyi Elektrik Süpürgesi isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

En İyi Elektrik Süpürgesi

En İyi Bluetooth Kulaklıklar isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

En İyi Bluetooth Kulaklıklar

En İyi Gürültü Önleyici Kulaklıklar isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

En İyi Gürültü Önleyici Kulaklıklar

2022’de En İyi Apple Pencil Alternatifleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

2022’de En İyi Apple Pencil Alternatifleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish