En İyi Elektrik Süpürgesi

16.07.2022
35
Okuma Süresi: 10 dakikalar
A+
A-
En İyi Elektrik Süpürgesi

En İyi Elektrik Süpürgesi yazımızda evinizde kullanabileceğiniz en iyi elektrik süpürgesi tavsiyelerini vereceğiz.

Birçok insan sessiz elektrik süpürgesi arıyor. Bu önemli bir kriter elbette ama tek başına asla yeterli değil. Tavsiye edeceğimiz süpürgeler uzun araştırmalar sonucunda parke zeminlerde, halılarda, kilimlerde ve evcil hayvan olan evlerde, çocuklu ve dağınık ortamlar gibi birçok farklı durumda yapılan denemeler sonucunda sizlere en iyi elektrik süpürgelerini bulmaya çalıştık. Elektrik süpürgesi sesi de araştırmalarımızda dikkate aldığımız önemli bir kıstas oldu.

Genel olarak iyi incelenen en iyi seçenekleri bulmaya çalıştık.  Bu nedenle harika bir elektrik süpürgesine ihtiyacınız varsa okumaya devam edin.

İhtiyaçlarınıza göre, ne tür zeminlerde kullanacağınıza hatta evdeki karşılaştığınız döküntülere bağlı olarak doğru elektrik süpürgesine sahip olmak çok önemlidir. İhtiyaçlarınız için en iyi seçenek değişebilir. Merdivenleriniz veya fayans mermer zeminleriniz çoksa, kablosuz elektrik süpürgesi düşünebilirsiniz. Eviniz tamamen halıyla kaplıysa dik bir vakum tüylü tekstil ürünlerindeki döküntü ve kılların toplanmasına yardımcı olabilir. Elektrikli süpürgenizin yüksek manevra kabiliyetine sahip olması gerekiyorsa, elektrikli el süpürgesi iyi bir seçimdir.

Baktığımız temel kriterler şu şekildedir:

Kullanım kolaylığı: Kullanım kolaylığı için temel kriterimiz ağırlıktır: elektrik süpürgesi, ağırsa muhtemelen sık kullanmak size zor gelecektir.

Temizleme gücü: Kırıntılar, evcil hayvan tüyleri, toz ve diğer kalıntılar ne kadar iyi temizleniyor? Hangi yüzeylerde daha iyi çalışır? Parke zeminlerde ve halılarda eşit derecede iyi çalışır mı? Kalın kilimlere derinlemesine temizler mi?

Tipi: Son yıllarda torbasız süpürgeler torbalı elektrikli süpürgelerin yerini aldı, çünkü temizlenmeleri kolay ve ekstra torbası satın alınması gerekmiyor. Toz torbasız elektrik süpürgesi için var olan 3 seçeneği de detaylı inceledik.

Yaklaşık 150 elektrik süpürgesi arasından en iyi elektrikli süpürgeleri önerilerimiz aşağıdadır.

Miele Complete C3

Test ettiğimiz en iyi elektrikli süpürge Miele Complete C3 diyebiliriz. Bu birinci sınıf Miele elektrik süpürgesi, fayans ve parke zeminlerde olağanüstü performans sunar.C3’ün bu çeşidi oldukça basit olmasına rağmen halılardaki kalıntıları temizlemede oldukça etkilidir.

Yine de, çok yoğun halılarınız varsa C3 Cat & Dog gibi bir model düşünebilirsiniz. Yedi kademeli emiş gücü ayarlama özelliği, farklı yüzey tiplerine anında uyum sağlamanıza olanak tanır. Üç aşamalı filtreleme sistemi de ince partiküllerin sızdırmazlığında çok etkilidir.

Miele elektrik süpürgesinin bu modeli sık sık  boşaltma gerektirmeyen büyük  hazneye sahiptir ve filtreleri yıllarca dayanır. Tek dezavantajı ağır ve hantaldır.

Miele Classic C1 PowerLine

Miele Classic C1 PowerLine çeşitli zeminlerde kirlerin üstesinden gelebilecek orta fiyatlı bir elektrikli süpürge istiyorsanız harika bir seçenektir. Bu Miele süpürge,daha pahalı olan Miele Complete C3 kadar sağlam hissettirmiyor ve alerjen sızdırmaz konstrüksiyon ile saklama bölmesinden yoksun, ancak yine de fayans ve parke zeminlerde oldukça iyi performans gösteriyor.

Altı seviyeli güç ayarı sunarak, çok çeşitli yüzey türlerine hızla uyum sağlamanıza olanak tanıyor. Yine de, C1’in bu modeli  daha çok fayans ve parke zeminler ve engin halılar için daha uygundur. Daha tüylü halılarınız varsa yukarıdaki model daha iyidir. Süpürgenin manevra kabiliyeti mükemmeldir ve çoğu dolapta saklanacak kadar küçüktür.

Bu süpürgenin temizlenmesi ve bakımı da son derece kolaydır. Filtresi de yukarıdaki Miele Complete C3 kadar uzun dayanmıyor. Kullanımınıza bağlı olarak yaklaşık altı 6 ayda bir filtrelerini değiştirmeniz gerekebilir.

Dyson V15 Detect Absolute

Kablosuz süpürge düşünüyorsanız, Dyson süpürge harika bir seçimdir. Dyson V15 elektrikli süpürge, emiş gücünü bulunduğu zemin tipine uyacak şekilde değiştiren yüzey algılama sistemine sahiptir. Yerleşik parçacık sensörü ile çektiği döküntülerin boyutunu sayar ve ölçer; bu, alerjisi olan kişiler için çok kullanışlıdır.

Fayans ve parke zeminlerdeki performansı kusursuzdur ve bu Dyson dikey süpürge, tüm halı türlerindeki kalıntıları temizlemek için mükemmel bir iş çıkarır. Ancak yüksek çekiş gücü bazı hafif kilimlerin etrafında sürüklenmesine neden olabilir. Enerji açısından maksimum yaklaşık 75 dakikalık çalışma süresi sunar. Dyson şarjlı süpürge en pahalı süpürgelerden biridir.

LG Cordzero A9

LG Cordzero A9 hafif, kablosuz dikey elektrikli süpürge en uzun çalışma süresine sahip süpürgelerin başında geliyor. LG dikey süpürge 80 dakikaya kadar çalışma süresi sunan çift batarya sistemine sahiptir.  Bu ıslak ve kuru zeminlerde etkili performans gösteren elektrikli süpürgenin kullanımı da oldukça kolaydır.

LG süpürge fiyatına göre en iyi şarjlı süpürgelerden biridir. LG elektrikli süpürgenin halıdan ne kadar toz, kir ve kedi köpek tüyü aldığını görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Toz torbasız süpürgelere göre temizlenmesi oldukça kolaydır.

Yaklaşık 2,7 kiloluk bu süpürgede işaret parmağınızın oturduğu küçük bir tetik klipsine sahip, bu nedenle onu kullanırken sanki kolunuzun bir parçası gibi hissedeceksiniz. Ağırlığı o kadar iyi dağılmış ki, ağırlığını hiç hissetmiyorsunuz.

Miele Blizzard Cx1

Miele Blizzard CX1 birçok ülkede en iyi toz torbasız elektrik süpürgesi seçilmiştir. Perdeler, kilimler, halılar ve sert zeminler dahil olmak üzere farklı yüzeyler için dört emiş gücü ayarı arasında geçiş yapmanızı sağlar. Ayrıca kedi, köpek tüylerini almak için bir mini turbo fırça, bir toz alma fırçası ve bir aralık ve döşeme başlığı dahil olmak üzere birden fazla aksesuarla birlikte gelir. Ayrıca süpürge sunmuş olduğu hijyenik boşaltma sistemi ile ince ve kaba tozu ayırarak boşaltıyor ve havaya geri dağılmamasını sağlıyor.

Beko Powerclean

Beko Powerclean en düşük seviyede bile kirli halılar ve tozlu zeminler için fazlasıyla yeterli olduğunu gördük. Daha yüksek bir seviyeye yükseltildiğinde, eski döşeme tahtaları arasındaki tozu bile çekebiliyor. Beko süpürge 165W emiş gücü kendine hayran bıraktırıyor.

Beko dikey süpürge rafların ve dolapların üstüne ulaşmak için bir dirsek eki, hayvan tüyü fırçası, ve yüksek performanslı elektirikli fırça olmak üzere çeşitli aksesuarlara sahiptir.

Tetik başlangıcının üzerinde bulunan artı ve eksi düğmeleri  kullanarak emiş gücünü değiştirirsiniz. Tüm zemin tipleri için uygun olan Beko şarjlı süpürge sert ve halı kaplı zeminlerde ekstra iyi performans gösterir. Sert zemin silindiri, küçük ve zor noktalara ulaşmada, toz ve kırıntıları tek geçişte toplamada inanılmaz derecede etkilidir. Halı silindiri de çok güçlüdür ve V-şekilli fırça tasarımı sayesinde saçların toplanmasına karşı çok başarılıdır. Beko elektrikli süpürgenin tek dezavantajı ise boşaltma haznesinin kolay açılabilmesidir. Bu durum toplanan kirlerin ortalığa dökülmesine neden olabilir.

En İyi Bluetooth Kulaklıklar isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

En İyi Bluetooth Kulaklıklar

En İyi Gürültü Önleyici Kulaklıklar isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

En İyi Gürültü Önleyici Kulaklıklar

2022’de En İyi Apple Pencil Alternatifleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

2022’de En İyi Apple Pencil Alternatifleri

MacBook’un Bilinmeyen En İyi Özellikleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

MacBook’un Bilinmeyen En İyi Özellikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish