En İyi Canva Alternatifleri

26.05.2022
62
Okuma Süresi: 10 dakikalar
A+
A-
En İyi Canva Alternatifleri

Canva, tasarımcı olmayanların da kullanabileceği en iyi çevrimiçi tasarım araçlarından biridir. Ama bazen kullanıcılar için tekdüze olabiliyor. En İyi Canva Alternatifleri başlıklı yazımızla bu sorunu çözüm bulmaya çalışıyoruz.

Aynı özellikler ve şablonlarla çalışmak çok tercih edilen bir husus değil. Ayrıca Canva gibi baş internet sitelerini araştırmıyorsanız daha iyi özellikleri de kaçırıyor olabilirsiniz. Bu makalede, size çok daha ilginç özellikler ve kullanmanız için daha eğlenceli şablonlar sunan en iyi Canva alternatiflerinden bazılarını sunuyoruz.

Ayrıca aşağıda bahsedilen Canva benzeri uygulamaların ücretsiz planları da bulunmaktadır. Bu şekilde, diğer seçenekleri denemek için para ödemenize gerek kalmayacaktır.

İsterseniz profesyonel bir grafik tasarımcı olun, isterseniz de sosyal medya için kısa süreli ve yüksek kaliteli görseller hazırlaması gereken biri kullanıcı olun:

Çarpıcı, profesyonel görseller oluşturmaktan binlerce ücretsiz görseli indirmeye kadar Canva ile yapabileceğiniz birçok şey var. Ancak, ihtiyacınız olan her şey Canva’da olmayabilir. Böyle bir durumda, Canva gibi diğer sitelere de aşina olmak işe yarayabilir.

Bu makalede, sizi 2022 yılında kullanabileceğiniz en iyi Canva alternatiflerine göz atalım.

Vistacreate  https://create.vista.com/tr/

Fotoram https://fotoram.io/

Snappa https://snappa.com/

Easil https://about.easil.com/

Photopea https://www.photopea.com/

Digifloat https://digifloat.io/graphic-design-services/

Stencil https://getstencil.com/

Venngage https://venngage.com/

Desygner https://desygner.com/

Pixlr https://pixlr.com/tr/

Colorcinch https://www.cartoonize.net/

Befunky https://www.befunky.com/

1. Vistacreate

Vistacreate

Vistacreate, en yakın ve en iyi Canva alternatiflerinden biri olarak kabul edilir. Ancak Canva’ya göre daha profesyonel tasarlanmış şablonları için kesinlikle Vistacreate denemelisiniz. Araçlar, sosyal medya (Instagram, Twitter, Facebook vb.) bloglar, pazarlama materyalleri ve diğer reklam türleri için kolayca tasarımlar oluşturmanıza olanak tanır.

Ayrıca haftalık olarak güncellenen 25.000’den fazla hazır statik şablon ve 9.000 animasyonlu şablon sunar.

*Türkçe Dil Desteği

Ücret: Her ay 5 tasarıma kadar ücretsiz

2. Fotoram

Fotoram

Fotoram.io, bir fotoğraf düzenleyici, kolaj ve sanat fotoğrafı oluşturucu içeren ücretsiz bir çevrimiçi düzenleme aracıdır. Bu site ile görüntüleri yeniden boyutlandırmanıza, kırpmanıza, çevirmenize, parlaklığı ve kontrastı ayarlamanıza, renk tonunu ayarlamanıza, bulanıklık eklemenize, bir skeç efekti hatta çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanır. Ve ÜCRETSİZDİR

*Türkçe Dil Desteği

3. Snappa

Snappa

Snappa, sosyal medya, reklam ve bloglar için grafikler oluşturmanıza imkan sunan bir diğer çevrimiçi tasarım aracı ve Canva’nın alternatifidir. Simgeler, vektörler, fotoğraflar ve bir şekil seti sunan basit ve minimalist bir düzenleyiciye sahiptir.

Kayıt olmadan önce sitelerde binlerce benzersiz şablon bulabilirsiniz. Bu aracın tek dezavantajı, animasyon ve GIF oluşturmanıza imkan vermemesidir.

Fiyat: Her ay 3 tasarım indirmek ücretsiz

4. Easil

Easil

Easil binlerce profesyonel tasarlanmış, modaya uygun tasarım şablonu sunan bir düzenleyicidir. Ayrıca sürükle bırak ile tasarımlarınızı kolayca yapabilirsiniz. Herhangi bir metne gölge, parlama ve kavisli efektlerin yanı sıra en gelişmiş görüntü düzenleme özelliklerini de kullanabilirsiniz. Ayrıca metalik veya parıltılı metin şablonları ekleyebilir, animasyonlu GIF’ler oluşturabilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz (Ücret ödeyerek planınızı yükseltebilirsiniz.)

5. Photopea

Photopea

Photopea, görüntü düzenleme, web tasarımı yapma veya farklı görüntü formatlarını dönüştürme için kullanabileceğiniz web tabanlı bir grafik düzenleyicisidir. Opera, Edge, Chrome ve Firefox dâhil bilumum web tarayıcısıyla uyumludur. Ayrıca, bu reklam destekli bir yazılımdır ve kullanmak için kaydolmanız bile gerekmez.

*Türkçe Dil Desteği

Fiyat: Ücretsizdir

6. Digifloat

Digifloat

Digifloat, bu listedeki en iyi Canva alternatiflerinden biridir. Web ve uygulama tasarımından, pazarlama modellerine, marka bilinci oluşturma ve logo tasarımına kadar değişen grafik tasarımları aylık sabit bir ücret ile sunmaktadır. Zamandan tasarruf etmek ve yüksek kaliteli grafik tasarım elde etmek isteyen özellikle işletme sahipleri ve girişimciler için harika bir seçenektir. Aylık ücreti kişisel kullanıcılar ve Türkiye şartlarına göre oldukça yüksek olmasına karşın 15 gün içinde para iadesi seçeneğini kullanabileceğinizi unutmayınız.

Fiyat: 399$/Ay (15 günlük para iade garantisi)

7. Stencil

Stencil

Stencil, blogcular, işletme sahipleri ve sosyal medya kullanıcıları için kullanımı oldukça kolay bir grafik tasarım aracıdır. 5 milyondan fazla stok fotoğrafı, 1000 den fazla harika şablon, binlerce alıntı ve yüzlerce Web Yazı Tipi sunar.

Stencil’i herhangi bir web tarayıcısında kullanabilir ayrıca Google Chrome uzantısı ile Firefox eklentisini indirebilir ve hatta doğrudan web sitenizde görüntüler oluşturmak için WordPress eklentilerini yükleyebilmenize de imkan tanımaktadır.

Fiyat: Her ay 10 tasarım indirmek ücretsiz

8. Venngage

Venngage

Venngage, temel olarak infografik oluşturmak isteyen kullanıcılara yöneliktir. Powerpoint sunumlarınıza profesyonellik katmak için son derece güzel bir içerik sunmaktadır.

Venngage ile bilgilendirici çizelgeleri tablolar ve görseller oluşturmak kullanabilirsiniz. İçeriğinde 100’den fazla infografik şablonu bulunmaktadır.

Bunun dışında Venngage ile özelleştirilebilir şablonlardan sunumlar, raporlar ve sosyal medya görselleri de oluşturabilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz (Ücret ödeyerek planınızı yükseltebilirsiniz.)

9. Desygner

Desygner

Desygner, sürükle ve bırak düzenleyiciye sahip kullanıcı dostu bir web sitesidir. Ayrıca İos ve Android için uygulama olarak indirilebilmesi en önemli özelliklerindendir. Sosyal medya grafikleri ve blog görüntüleri tasarlamanın yanı sıra Pdf dosyalarınızı düzenleyebilir hatta logolar oluşturabilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz (Ücret ödeyerek planınızı yükseltebilirsiniz.)

10. Pixlr

Pixlr

Pixlr görüntülerinizi kolaylıkla çevrimiçi olarak düzenlemenize ve paylaşmanıza olanak tanır. Canva alternatiflerinden biri olmasının yanı sıra Adobe Photoshop’a için de mükemmel bir alternatiftir. Ayrıca fotoşop özelliğini kullanmanız için herhangi bir şey yüklemeniz de gerekmez.

Çok popüler özelliklerinden biri, fotoğraflarınızdaki arka planı ücretsiz olarak kaldırabilmeniz. Bunu yapan ücretsiz ender seçeneklerden biridir. Bunun dışında Pixlr’e ait şablonları kullanabilir, fotoğraflarınıza farklı yazı tipleri ile yazılar, dokular, hafif çizgiler, toz lekeleri hatta parıltı ekleyebilirsiniz.

*Türkçe Dil Desteği

Fiyat: Ücretsiz (Ücret ödeyerek planınızı yükseltebilirsiniz.)

11. Colorcinch

Colorcinch

Colorcinch basit, güzel ve ücretsiz kullanabileceğiniz bir şekilde tasarlanmış, birçok ekstra özellikle dolu bir fotoğraf düzenleyici ve karikatürleştiricidir. Size 50.000’den fazla vektör ve ikon ile 1,5 milyondan fazla stok fotoğrafı sunar.

Ayrıca resimlerinizi yeniden boyutlandırmanıza, geliştirmenize ve dönüştürmenize hatta özel efekt, filtre ve kaplama eklemenize imkan tanır.

Fiyat: Ücretsiz (Ücret ödeyerek planınızı yükseltebilirsiniz.)

12. Befunky

Befunky

Befunky en iyi çevrimiçi editörlerden biridir. 3 farklı tasarım modu ile birlikte gelmektedir. Fotoğraf Düzenleyici, kolaj oluşturma ve tasarım. İlki, fotoğrafları düzenlemenize, ikincisi eğlenceli kolajlar oluşturmanıza ve üçüncü mod ise, sosyal medyanız veya bloğunuz için grafikler oluşturmanıza imkan tanır.

Befunky ile çarpıcı görüntüler oluşturmak sürükle ve bırak düzenleyici ve gelişmiş fotoğraf düzenleme özelliklerini kullanabilirsiniz.

*Türkçe Dil Desteği

Fiyat: Ücretsiz (Ücret ödeyerek planınızı yükseltebilirsiniz.)

2022 Epic Games Store Ücretsiz Oyun Listesi isimli makalemize aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

2022 Epic Games Store Ücretsiz Oyun Listesi

Podcastler ile İngilizce Öğrenmek makalesi için :

Podcastler ile İngilizce Öğrenmek

En İyi Cambly Alternatifleri isimli makalemize ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.

En İyi Cambly Alternatifleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish