En İyi Altcoinler 2022

20.07.2022
36
Okuma Süresi: 10 dakikalar
A+
A-

2022 yılında yaklaşık 10X yapması beklenen gelecek vaad eden altcoinler

En İyi Altcoinler 2022

En İyi Altcoinler 2022 başlıklı yazımızda 2022 yılında yaklaşık 10X yapması beklenen kripto paraları sizlerle paylaşacağız. Ancak bu altcoin tahminleri yatırım tavsiyeyi değildir. Bu mutlaka aşağıda belirtilen altcoinler hakkında kendi araştırmanızı da yapıp öyle yatırım yapmalısınız.

Bu yazıda geleceği parlak altcoinler belirlenirken altcoinleri dört bölüme ayırdık.

Web 3.0 Coins

Metaverse & non-fungible tokens (NFTs)

Decentralised finance (DeFi)

Data management (Veri yönetimi)

Bu altcoinlerden bazıları, kripto yatırımcıları tarafından geleceğin en iyi kripto paralarından biri olarak değerlendiriliyor.

Battle Infinity (IBAT)

Genel olarak yatırım yapılabilecek en iyi altcoin diyebiliriz. Web 3.0 projesidir. Göz önünde bulundurulması gereken binlerce proje olmasına rağmen, şu anda piyasadaki en iyi kripto para birimi için seçimimiz Battle Infinity IBAT. Battle Infinity IBAT, CoinSniper tarafından doğrulanmış, oyna-kazan (P2E) öğeleriyle dolu, meta veri tabanlı bir ekosistemdir. Bu metaverse içinde, kullanıcılar kendi avatarlarını oluşturabilir ve Battle Infinity’nin oyunlarına katılarak büyük ödüller kazanabilir.

Battle Infinity ekosisteminde oyuncular altı farklı platformda yer alabiliyor. IBAT Premier Ligi, NFT’lerle tamamlanmış, türünün ilk örneği olan blockchain tabanlı bir fantezi spor ligi sunan en iyi altcoinlerden biridir.

Bunun yanı sıra Battle Infinity, kullanıcıların avatarlarını özelleştirmek için öğeler satın almasının yanı sıra kendi sanat eserlerini basıp satabilecekleri yerleşik bir NFT satış yeri de sunuyor. Battle Infinity, kullanıcıların oyun içi reklam panoları aracılığıyla reklam yapmak için kullanılabilecek sanal araziler satın almalarına da izin verecek. Battle Infinity ekosisteminde (IBAT Battle Swap) sorunsuz token takasına izin veren bir DeFi takas sistemi bile olacak.

IBAT, toplam 10 milyar token arza sahip olacak. Bunların önemli bir kısmı ödül dağıtımı ve stake için kullanılacak. Yatırımcıların ön satış (ico) yoluyla satın almaları için arzın %20’si tahsis edilecek ve daha sonra borsalarda listelenecek.

$IBAT, oyun oynamayı ödüllendirdiği için yılın en iyi metaverse projelerinden biri olacak gibi görünüyor. Fantezi ligindeki oyuncular NFT’ler olarak yapılandırıldığından,  bir takım oluştururken takas yapmak ve strateji oluşturma imkânı sağlıyor. Projenin ön satışı 11 Temmuz 2022 tarihinde başladı 10 Ekim 2022 tarihine kadar ico’dan yararlanma imkanınız var.

Lucky Block (LBLOCK) – $0.0009627

Lucky Block, 2022’nin en iyi kripto para icolarından (ön satış) birini yaptı. Lucky Block, yaklaşık 330 milyar dolarlık küresel piyasada ödül çekilişleri, oyunlar ile devrim yapmayı amaçlayan yeni bir kripto oyun platformudur.

Lucky Block, Web 3.0 ile merkezi operatörlerin gücünü kırmayı planlıyor. Lucky Block’un 2022’de patlama yapması beklenen en iyi yeni kripto para birimlerinden biri olacağı tahmin ediliyor.

Faydaları bununla da bitmiyor. Lucky Block ayrıca her token sahibine, sadece tokeni tutmak ve Lucky Block uygulamasına bağlanmak için LBLOCK öder. Her ikramiyenin toplam %10’u token sahiplerine gider ve düzenli bir pasif gelir akışı sağlar.

20 Temmuz itibariyle 1LBLOCK $0.0009627 değerinde market cap (piyasa değeri ise) $40.000.000 değerindedir.

DeFi Swap – DeFi Coin (DEFC)

DeFi Swap – DeFi Coin (DEFC)  DEX’i hayata geçirmek için çalıştıkları uzun bir sessizlik döneminden ilk 14 günde %462 fiyat artışı gerçekleştirdi. Böylesine güçlü bir fiyat performansıyla DEFC, şu anda 2022’de elde tutulacak en iyi DeFi madeni paraları arasında yer almak için güçlü bir rakip.

Kurucu Scott Ryder, ekibin önümüzdeki günlerde açıklayacağı gelecek planları ile coinin yüksek potansiyele sahip kriptolardan biri haline geleceğini söyledi.

DEFC PancakeSwap’a ek olarak, BitMart merkezi borsasında (CEX) listeleniyor, ancak diğer CEX’lerde listelenmesi için çalışmaların hızlandığı söyleniyor.

DeFi Coin kurucusu Scott Ryder şöyle açıklıyor: “Ana cüzdanı üç ayrı cüzdana ayıracağız. Bunun amacı, listelemeyi planladığımız tüm büyük merkezi borsalara likidite sağlayan ana cüzdana sahip olmaktır.”

DEFC, işlem hacmi olarak hala istenilen seviyede değildir. Ayrıca 0,82 $ ath yaptıktan sonra şu an 0,09 $ civarında işlem görüyor. DEFC gelecek vaad eden altcoinler arasında gösterilmektedir.

My Freedom Coin (MFC)

My Freedom Coin (MFC) paranızı asla kaybetmeyeceğiniz bir altcoin olarak adlandırılıyor. Mayıs 2022’de olduğu gibi piyasa yeniden çökerse, My Freedom Coin yatırımcıların varlıklarını tutmak isteyeceği coindir. Çünkü geliştirildikleri mekanizma ile benzersiz bir DeFI projesidir.

BUSD havuzunda tutulan BUSD’lar tarafından oluşturulan taban fiyat uygulaması nedeniyle yüksek değer kayıpları imkansız hale gelir. Hazinedeki varlıklar

DeFi platformuna hem iOS hem de Android’de erişilebilir ve kullanıcıların MFC satın alıp satmalarının yanı sıra My Freedom Coin MFC’yi teminat altına alarak BUSD kredileri almalarına olanak tanır. Ancak, platforma erişmek için bir davet koduna ihtiyacınız olacak.

Kullanıcılar My Freedom P2P borsasında My Freedom Coin MFC satın alabilir. Borsa hem alıcılardan hem de satıcılardan %2 işlem ücreti alır. Alıcılardan kesilen %2’lik komisyon yakılarak MFC’nin değerinin artmasına yardımcı olur. Satıcılardan alınan %2 ise platformun güvenliği ve bakımı için kullanılır.

Bu projenin diğer önemli özelliği de teminatlı BUSD kredileridir. Kullanıcılar, MFC’lerini platformdaki My Freedom Collateral Loan bölümünden teminat olarak kullanabilirler. Kullanıcılar, MFC’lerini teminat altına alarak, aylık %0,98 faiz oranıyla BUSD kredisi alabilirler. Ayrıca kullanıcıdan bir kereye mahsus %0,5 işlem ücreti alınır.

Tüm bu özellikler, MFC fiyatının yükselmesine katkıda bulunur.  Şu an 0.28$ değerindedir. DeFi platformuna hem iOS hem de Android’de erişilebilir ve kullanıcıların MFC trade etmenin yanı sıra MFC’yi teminat altına alarak BUSD kredileri almalarına olanak tanır.

Maalesef davet koduna sahip olmadan platforma erişmek mümkün değil.  Eğer kaydolmak isterseniz aşağıdaki QR kodu kullanabilirsiniz.

ApeCoin (APE)

Ape Coin geleceği büyük fiyat potansiyeline sahip popüler coinlerden görülmektedir. ApeCoin, piyasadaki en pahalı NFT’lerden biri olan Bored Ape Yacht Club ile bağlantılı bir ERC-20 tokenıdır. BAYC yaratıcıları ApeCoin projesine doğrudan dahil olmasalar da, token NFT koleksiyonuyla eş anlamlı hale geldi ve hatta yaklaşmakta olan ‘Otherside’ metaverse projesinde bile kullanılacak.

ApeCoin Mart 2022’de piyasaya sürüldüğünde BAYC sahiplerine airdrop (ücretsiz dağıtım) olarak dağıtıldı.  ApeCoin, bazı faydalar sağlayan Benji Bananas gibi belirli blok zinciri tabanlı oyunlara uygulandı. Ne olursa olsun, BAYC’nin (ve ApeCoin’in) sahip olduğu muazzam topluluk desteği nedeniyle, bu altcoin uzun vadede hala büyük bir fiyat potansiyelien sahip.

Curve (CRV)

Curve (CRV), merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründe hızlı bir şekilde büyümüştür. Başlangıçta, kredi getirileri için daha istikrarlı kaynaklar yaratmak için stabilcoinlerin likiditesinden yararlanmaya odaklanan CRV coin şu sıralarda Ethereum dışındaki blok zincirleri çalıştıran sabit değerlere sahip her türlü coinin ticaretini yapan bir mekan haline geldi.

Şu anda Curve, merkezi olmayan borsada (DEX) al-sat yapılabilen 122 farklı likidite havuzuna sahiptir.

Bu nedenle, CRV coini yatırım yapmak için güvenli bir kripto para olarak değerlendiriyoruz.

En İyi Kripto Analiz Siteleri makalemize ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Yatırımcılar İçin En İyi Kripto Analiz Siteleri

2022 Yılında 100x Yapacak En İyi 5 Kripto Para isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

2022 Yılında 100x Yapacak En İyi 5 Kripto Para

Fotoğrafçılıktan Para Kazanmak İçin En İyi 6 Adım isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Fotoğrafçılıktan Para Kazanmak İçin En İyi 6 Adım

Amatör Fotoğrafçılar İçin En İyi Fotoğraf Satış Siteleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Amatör Fotoğrafçılar İçin En İyi Fotoğraf Satış Siteleri

Pazarlama Stratejinize İlham Verecek En İyi Instagram Reklamları isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

En İyi Instagram Reklamları

Dövizle Çalışabileceğiniz En İyi Freelancer Siteler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Dövizle Çalışabileceğiniz En İyi Siteler

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish