Almanca Öğrenmek İçin En İyi Ücretsiz Uygulamalar

27.05.2022
48
Okuma Süresi: 7 dakikalar
A+
A-
Almanca Öğrenmek İçin En İyi Ücretsiz Uygulamalar

Artık dil öğrenmek çok daha kolay, akıllı telefonunuza sadece birkaç uygulama indirerek yapabilirsiniz. Ve daha da iyisi, bu uygulamaların çoğu ücretsizdir. Almanca Öğrenmek İçin En İyi Ücretsiz Uygulamalar isimli bu makalemizi Almanca öğrenmek için uygulama arayan sizler için hazırladık.

Bu makalede, bir gün Almanya’da yaşamak ve çalışmak isteyen ve Almanca kelime bilginizi tazelemek isteyenler için en iyi uygulamalardan bahsedeceğim.

Tüm Almanca öğrenme uygulamaları test edildi ve gözden geçirildi, makalemiz her öğrenci türü için en iyi uygulamayı gösteriyor.

Bugünlerde Almanca öğrenmek ülkemizde çok revaçta. Almanca öğrenmek zor mu diye merak ediyorsanız bu uygulamalar sayesinde Almanca öğrenmek artık daha kolay.

Siz de Almanca öğrenmek istiyorsanız bu uygulamalar ile her yerde pratik yaparak Almanca öğrenebilirsiniz. Evde Almanca öğrenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Rosetta Stone

Rosetta Stone

Fotoğraflar aracılığıyla sezgisel bir şekilde Almanca öğreten etkileyici öğrenme programı. Almanca öğrenmek için en iyi uygulamalar arasında ve en çok tanınan uygulama Rosetta Stone’dur. Dil eğitimi konusunda geçmişi 1992’ye kadar uzanan bir geçmişe sahiptir.

Rosetta Stone öğretim yönteminin en önemli özelliği çok kapsamlı yaklaşımıdır: dili herhangi bir çeviri olmadan öğretmek için resimler, metinler, sesler ve videolar kullanır.

Bunun arkasındaki fikir, çocukların dilleri doğal olarak öğrenme şeklini taklit etmesidir. Bu özelliği Rosetta Stone’a çok övgü kazandırmaktadır.

Rosetta Stone apk, resimler aracılığıyla yeni kelimeler ve ifadeler öğrenerek nasıl telaffuz edildiğini duyacaksınız. Anlam genellikle bağlamdan çıkarılır ve mevcut bilgilerin yardımıyla yeni kelimeler edinilir. Rosetta Stone ayrıca size doğru telaffuzu öğretmek için konuşma tanıma işlevine sahiptir. Anadili Almanca olmayanlar için uygun bir aksan oluşturmada çok yardımcı olur.

Rosetta Stone, dijital materyalin yanı sıra, anadili İngilizce olan kişilerle Almanca pratik yapmak için canlı öğretmenlerle dersler planlayabileceğiniz bir platform da sunuyor.

Genel olarak Almanca öğrenmek için en iyi uygulamalar arasında yer alıyor.

FluentU

FluentU

Almanca öğretmek için özgün medya kliplerini, etkileşimli altyazıları, bilgi kartlarını ve testleri ve donatılmış videoları kullanarak etkileyici bir öğrenme platformuna sahiptir.

Almanca öğrenmek için daha doğal bir yol arıyorsanız FluentU, özgün videolar ve sesler aracılığıyla size dile en iyi şekilde öğreten bir uygulamadır. FluentU, müzik videolarından film kliplerine ve haberlere kadar sürekli güncellenen bir Almanca kütüphanesine sahiptir. Her video yalnızca dil öğrenenler için erişilebilir olacak şekilde özenle seçilmekle kalmaz, aynı zamanda öğrenme deneyimini sorunsuz hale getirmek için tercüme edilir ve etkileşimli altyazı eklenir. FluentU ile altyazılardaki herhangi bir kelimenin üzerine gelip anlamını görebilirsiniz. Kısa sınavların yanı sıra, uygulama içerisinde yeni kelimeleri bilgi kartları olarak kaydetmenize izin verir. Bilgi kartları ile kelimeleri uzun süreli belleğinize atabilmek için aralıklı tekrarlama algoritmasını uygular. FluentU, başlangıç ​​seviyesinden neredeyse akıcı olana kadar tüm Almanca öğrenme seviyelerini kapsar, böylece seviyene uygun videolar bulabilirsiniz.

Memrise

Memrise

Memrise, kelime dağarcığını geliştirmek için Flashcard yöntemi ile anımsatıcı kullanan bir uygulamadır.

Bu ücretsiz uygulama, öğrenmeyi gerçekten benzersiz bir yaklaşım ile gerçekleştiriyor. Öğrenmede kalıcılığı en üst düzeye çıkarmak için aralıklı tekrarlama yöntemini kullanarak Flashcard yöntemi ile anımsatıcıdır. Ancak son yıllarda bu özelliğinin yanı sıra binlerce video içeren bir seçenek ile de güçlendirildi.

Çoğu eğitim sistemi, öğrenmeyi yalnızca ezbere tekrar ederek öğretir. Memrise ile bunun dışına çıkarak bilgiyi birden fazla bağlantı yoluyla öğretmeyi amaçlar. Ayrıca son zamanlarda, Memrise her bir kelimeyi ve ifadeyi öğretmek için gerçek insanları kullanmaya odaklandı. Dersler artık gerçek bir Almanca konuşmacının videosuyla yeni kelimeleri tanıtıyor.

Babbel

Babbel

Pratik bir yaklaşım kullanarak diyaloglu derslerin yanı sıra ses, görüntü ve metin kullanan bir uygulama. Babbel, dil ediniminin tüm bölümlerini ele alır. Uygulama, ses kayıtları, resimler ve metinlerin bir karışımıyla size yeni kelimeler ve ifadeler öğretir. Babbel ücretsizdir. Daha fazlası için aylık ödemelerle abone olmanız gerekir.

Uygulama çok profesyonel ve Almanca pratik yapmak isteyenler için çok uygundur.

Drops

Drops

Kelime dağarcığınızı geliştirmek için Almanca kelimeleri sürükle ve bırak yöntemini kullanan bir oyun uygulaması.

Drops, bunalmadan Almanca öğrenmek isteyen kişiler için harika bir seçenektir. Günde beş dakika ayırarak size Almanca kelimelerin temellerini eğlenceli ve sürükleyici bir şekilde öğretmeyi amaçlar.

Drops, kelimeleri öğretirken, bunları beyninize yerleştirmek için metin, resim ve ses kullanır. Oturumların kendisi oyun benzeri bir yapıya sahiptir ve yanıtları sürükleyip bırakmanızı ve ekranınıza dokunmanızı gerektirir.

Learn German by MindSnacks

MindSnacks

Almancayı dokuz farklı oyun ile öğrenmenize yardımcı olacak bir uygulama.

MindSnacks, grafikler, canlı renkler ve sevimli hayvan simgelerini kullanarak Almanca öğretmeyi amaçlar. Her oyun aile, yemek veya okul gibi belirli bir tema etrafında toplanmıştır. Önceden, size mükemmel ses kayıtlarını içeren alıştırma yapabileceğiniz bir kelime listesi verilir. Oyunlar daha sonra bir test olarak çalışır ve bilginizi daha da sağlamlaştırır.

MindSnacks’in görünümü o kadar iyi yapılmış ki bu onu daha da etkili yapıyor.

En İyi Canva Alternatifleri makalemize ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

En İyi Canva Alternatifleri

En İyi Cambly Alternatifleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Çevrimiçi (Online) İngilizce Öğretmeni Bulmak için En İyi Cambly Alternatifleri

2022 Epic Games Store Ücretsiz Oyun Listesi isimli makalemize aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

2022 Epic Games Store Ücretsiz Oyun Listesi

En iyi Ücretsiz Steam Oyunları isimli makalemiz:

En iyi Ücretsiz Steam Oyunları

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish