2022’de En İyi Apple Pencil Alternatifleri

24.06.2022
56
Okuma Süresi: 6 dakikalar
A+
A-

Bu makalemizde 2022’de En İyi Apple Pencil Alternatifleri nelerdir bundan bahsedeceğiz.  iPad’inizle kusursuz çalışacak en iyi Apple Pencil alternatifleri bu makalemizde.

Apple Pencil, özellikle dijital sanat söz konusu olduğunda mükemmel bir kalemdir ancak ufak bir sorun var fiyatı oldukça pahalıdır.

Siz de maliyetinin yüksek olduğunu düşünüyorsanız Apple Pencil’a bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Apple Pencil tartışmasız mükemmel bir iPad kalemi olsa da, fiyat açısından hem daha ucuz hem de en az onun kadar iyi birçok harika alternatif inceledik.

Logitech Crayon

Özellikler

Boyut: 16,3 x 1,5 x 1,2 cm

Bağlantı: Kablosuz

Ağırlık: 20g

Güç: Şarj edilebilir- 7 saat pil ömrü

Bu tablet kalemi Logitech Crayon, listedeki tek Apple onaylı kalemdir ve uygun fiyatlıdır. Bu nedenle bu listedeki en üst sırada yer almaktadır.  Gri ve turuncu tasarımı göz alıcıdır ve oldukça dayanıklı ve sağlam bir kalemdir. Yedi saate kadar sürekli kullanım sağlar ve hızlı şarj özelliğine sahiptir. Yalnızca iki dakikalık şarjla 30 dakikalık kullanım süresi sağlar. İncelememizde, iPad’lerde ve tüm Apple uygulamalarında çok iyi çalıştığını gördük.  

Adonit Note Plus

Özellikler

Boyut: 153 mm x 10,5 mm

Bağlantı: Kablosuz

Ağırlık: 15g

Güç: USB-C şarjı- 10 saat pil ömrü

Logitech Crayon’un yaptıklarının çoğunu yaptığı için dijital sanatçılar için en iyi Apple Pencil alternatiflerinden biri olarak görülür. Çoğu iPad uygulamasını destekler ve USB-C şarjı ile 10 saat kesintisiz kullanım elde edebilirsiniz. Sunduğu basınç hassasiyeti özelliği sayesinde  eserinizde harika bir gölgeleme elde edebilirsiniz. Bu tablet kalemin iki düğmesinde programlanabilir kısayollar olması son derece önemli bir özelliktir.  Bu da kalemi kullanma konusunda size ekstra çok yönlülük sağlıyor. Tüm 11 inç olan iPad Pro serisinin yanı sıra 12.9 inç modelin 3.,  4. ve 5. nesilleriyle  de uyumludur. Ayrıca  3. ve 4. Nesil iPad Air; 6., 7., 8. ve 9. Nesil iPad; ve 5. ve 6. Nesil iPad mini ile uyumludur.

Adonit Dash 4

Özellikler

Boyut: 8,8 x 150 mm

Bağlantı: Kablosuz

Ağırlık: 15g

Güç: USB-C şarjı-15 saat pil ömrü

Adonit Dash 4, iPhone ve Android tabletlerle de uyumludur. Basit ama güvenilir bir çizim kalemidir. Bluetooth bağlantısının olmaması eksik yanlarından biridir. Eğer iPad tabletinizde sanat eserleri üzerinde çalışan profesyonel sanatçı iseniz bu kalem size uygun değildir. Ayrıca basınca duyarlı olmayan bir ekran kalemi için biraz pahalı olabilir, ancak ultra hızlı USB-C şarjı ve 15 saatlik sağlam pil ömrü kalemin artı özellikleridir. Bu özelikler sayesinde daha uzun ve kesintisiz çalışabilirsiniz. Aynı zamanda hafif ve şık bir tasarıma sahiptir. Sadece 15 g ağırlığındadır. Sanatçılar dışında günlük kullanım için uygun fiyatlı Dash 4’ün iyi bir seçim olacağını düşünüyoruz.

Adonit Pixel

Özellikler

Boyut: ‎14.99 x 1.02 x 1.02cm

Bağlantı: Kablosuz

Basınç hassasiyeti: 2.048 seviye

Ağırlık: 12g

Güç: Şarj edilebilir- 15 saat pil ömrü

Adonit, sekiz yıldan fazla bir süredir kendini geliştiriyor ve Adonit Pixel, iPad’de çizim yapmak için hala en iyi kalemlerden biridir. Bluetooth özellikli ve birçok uygulama türüyle uyumlu olan Adonit Pixel, 2.048 basınç hassasiyeti düzeyine sahiptir. Ayrıca gövdesinde kullanıcının tercih edeceği kısayollar atamak için tuşalra sahiptir. En önemli özelliği şarjının yaklaşık 15 saatlik bir kullanım sağlamasıdır. Ayrıca şık tasarımı, Adonit Pixel’in kullanımını gerçekten keyifli hale getirir.

Meko Universal Stylus

Özellikler

Boyut: 13,97 x 0,89 x 0,89cm

Bağlantı: Yok

Basınç hassasiyeti: Yok

Ağırlık: 20g

Güç: Pil gerekli değil

Bu listede Apple Pencil alternatifleri arasında açık ara en ucuz tablet kalemidir. Az para harcamak isteyen herkes için harika bir seçenektir. Beklendiği gibi, bu kalemde basınç hassasiyeti gibi gelişmiş özellikler bulunmamaktadır. Ancak kalem ucu çok hoş, tam olarak çizdiğiniz yeri görebilmeniz için kalemin ucunda şeffaf bir disk var ve hem bu disk ucu hem de fiber uç değiştirilebilir. Bu kalem dijital sanat için hiç uygun değildir, ancak not almak veya hızlı bir karalama yapmak için fiyatına göre iyi iş çıkarabilir.

PDF Boyut Küçültmenin En İyi Yolu isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

PDF Boyut Küçültmenin En İyi Yolu

MacBook’un Bilinmeyen En İyi Özellikleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

MacBook’un Bilinmeyen En İyi Özellikleri

Amatör Fotoğrafçılar İçin En İyi Fotoğraf Satış Siteleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Amatör Fotoğrafçılar İçin En İyi Fotoğraf Satış Siteleri

Ücretsiz En İyi Not Alma Uygulamaları isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz En İyi Not Alma Uygulamaları

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish