2022 Yılının En Popüler Roblox Oyunları

25.06.2022
52
Okuma Süresi: 6 dakikalar
A+
A-

2022 Yılının En Popüler Roblox Oyunları başlıklı yazımızda dünya genelinde en popüler Roblox oyunları hakkında bilgi vereceğiz.

Roblox, 2022 yılında da dünyanın en popüler oyunlarından biri olmaya devam ediyor. Roblox da çok çeşitli oyunlar bulunmakta rol yapma oyunlarından Counter-Strike simülatörlerine, zombi oyunlarından ticaret oyunlarına kadar her türden oyun bulabilirsiniz. En çok oyuncunun oynadığı en popüler Roblox oyunları oynaması en eğlenceli olanlardır.  Çok fazla oyuncu çok daha fazla heyecan ve karmaşa demektir.

Roblox’ta popüler olan oyunlar çok çabuk değişebiliyor. Ancak yıllar geçmesine rağmen popülerliğini koruyan birkaç oyun var. Bu makalede şu anda en çok oynanan Roblox oyunlarını paylaşacağız.

BedWars

Klasik Minecraft oyunu Bed Wars’ın Roblox versiyonudur. Diğer takımın yataklarını onlar  sizinkini almadan önce yok etmek için bir ekip oluşturacaksınız. Bu kadar basit ama bir o kadar da zevkli Roblox oyunlarından biridir. 2022’de Roblox’taki en popüler oyunlardan biri olarak gösterilmektedir.

Livetopia

LiveTopia, Roblox’ta son derece popüler yaşam simülasyon oyunlarının başında geliyor. Livetopia’da bir doktor, amele ya da itfaiyeci olarak oynuyorsunuz. Hayal edebileceğiniz hemen hemen her şeyi burada oynayabilirsiniz! Daha fazla ödül, bina ve araç ve kazanmak için oynanan çok popüler oyunlardan biridir.

Tower Of Hell

Tower Of Hell, aslında var olan en zorlu Roblox oyunlarından biri olabilir. Zorlu bir atlama kulesinin tepesine ulaşmak zorundasınız. Tırmandıkça daha da zorlaşıyor ve kesinlikle hiçbir kontrol noktası yok. Düşerseniz düştüğünüz yerden yeniden başlamalısın. Bu da son günlerde popüler olan Roblox oyunlarından.

Gacha Online

Gacha Online, kutuları açarak hazine kazandığınız bir tür ganimet kutusu oyunudur. Oyunun temel amacı, kilidini açtığınız her şeyi sunucudaki diğer oyunculara gösterebileceğiniz bir tür rol yapma macera oyunudur.

Mining Simulator 2

Mining Simulator 2 beklentilerin fazlasıyla karşıladı. Her zaman popüler olan Roblox simülatör oyununun ikincisi de daha gösterişli yeni grafikler, kazılacak yeni yerler ve toplanacak yeni hazineler ile çok iyi iş çıkardı.

Murder Mystery 2

Murder Mystery 2 en eski ve en sevilen Roblox oyunlarından biridir. İlk olarak 2014 yılında piyasaya sürülen oyun, 5 milyara yakın oynanma  ve 100.000’e yakın sadık bir oyuncu sayısına sahiptir. Bir katil ve bir grup masum insan vardır. Şerif masumlar ölmeden katili bulmak zorundadır. Among Us benzeri popüler bir Roblox oyunu.

Shindo Life

Shindo temelde bir Roblox RPG’sidir. Oyunda ana amaç, arenadaki diğer oyuncuları yenebilmeniz için kendinizi güçlendirmektir. Ve açık dünya oyunudur. Ve en popüler Roblox oyunlarının başında gelmektedir.

Meep City

2021 yılında olduğu gibi 2022 yılı da Roblox’ta rol yapma oyunlarının yılıdır. Meep City de oyuncuların büyük bir dünyayı keşfetmelerine ve kendi mülklerini yönetmelerine imkan tanıyan ve ortalama 100.000 oyuncuya ev sahipliği yapan en popüler rol yapma oyunlarındandır. Bu oyunda bir dans kulübü, pizzacı veya okul işletebilirsin. Diğer oyuncular da gelip oyun içi para paraları sizin işletmenizde harcarlar.

Brookhaven RP

Brookhaven RP über popüler Roblox oyunlarındandır.  400.000 aktif oyuncunun oynadığı başka bir oyun var mı biz bulamadık. Bu nedenle Roblox’taki en popüler oyun dersek yanlış olmaz. 2020’de piyasaya sürülmesine rağmen sadece 2 yılda 6 milyardan fazla ziyaretçi çekmiştir. Oyunculara sınırsız özgürlük tanıması nedeniyle bu kadar popüler olduğu söylenebilir. Bu oyunda kendi evinize sahip olabilir, kendi aracınızı kullanabilir ve dünya ile istediğiniz şekilde etkileşime girebilirsiniz.

En İyi Roblox Oyunları: Aksiyon, Anime ve fazlası isimli aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

En İyi Roblox Oyunları: Aksiyon, Anime ve fazlası

2022 Epic Games Store Ücretsiz Oyun Listesi isimli makalemize aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

2022 Epic Games Store Ücretsiz Oyun Listesi

En iyi Ücretsiz Steam Oyunları isimli makalemize aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

En iyi Ücretsiz Steam Oyunları

2022 Yılının En İyi Bilgisayar Oyunları isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

2022 Yılının En İyi Bilgisayar Oyunları

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish