2022 Yılının En İyi Bilgisayar Oyunları

30.05.2022
54
Okuma Süresi: 6 dakikalar
A+
A-

2022 yılının en iyi bilgisayar oyunları makalemizde ilk 6 ayda en çok indirilen en iyi oyunları meta score’ları ile birlikte sizlere sunacağız.

2022 yılının en iyi bilgisayar oyunları makalemizde ilk 6 ayda en çok indirilen en iyi oyunları meta score’ları ile birlikte sizlere sunacağız.

Elden Ring

Hidetaka Miyazaki ve George R. R. Martin tarafından yaratılan yeni bir dünya. FromSoftware ve BANDAI NAMCO Entertainment tarafından geliştirilen ELDEN RING, DARK SOULS serisinin yaratıcısı Hidetaka Miyazaki tarafından yaratılan bir dünyada geçen bir aksiyon-RPG macerasıdır ve FromSoftware’in bugüne kadarki en büyük bu oyununda tehlike ve heyecan her zaman ensenizde. Açık dünya oyununda güvenli bölgeler, mesajlar ve ölümcül patron karşılaşmaları gibi çok oyunculu özellikler gibi tanıdık unsurların tümü burada, sınırlı bir koridorun sonunda değil, haritanın istediğiniz alanına yayılarak onları izleyebiliyorsunuz. Ayrıca bu türe aşina olmayan oyuncular bile oyunu oldukça oynanabilir bulacaktır, bu yüzden daha önce denemediyseniz Elden Ring ‘den korkmayın.

Meta Score: 93

God of War

God of War gerçekten değişti… Klasik bir hikâyenin çarpıcı bir yeniden anlatımını keşfederken, zorlu ve tanıdık olmayan bir yol sizi bekliyor. Evladı için daha iyi bir adam olma arzusuyla uzun bir maceraya atılan Kratos’a katılın. Canavarlar, ejderhalar ve tanrılarla dolu bir dünyada, sorumluluğun ağırlığı sizin omuzlarınızda ve hayatınız kan ve kaosla dolu, geleceğinizi korumak için geçmişin hatalarını nasıl önleyebilirsiniz?

Meta Score: 93

The Stanley Parable

3 yıllık geliştirmenin ardından Stanley Parable: Ultra Deluxe, 2013’ün The Stanley Parable’ının genişletilmiş ve yeniden yapılandırılmış halidir.  Size ilginç bir seçim sunmaktadır.  Maceraya yeni başlayanlar için The Stanley Parable,  sizin oynadığınız kadar sizi de oynayan seçimlerden oluşan bir ilginç bir oyundur.

Meta Score: 90

Norco

NORCO, oyuncuyu Güney Louisiana’nın banliyölerine ve yemyeşil endüstriyel bataklıklarına çeken bir Güney Gotik tıkla anlatımlı macera oyunudur. Karakterimiz, kardeş Blake’in, annesinin ölümünden sonra kaybolur onu bulma umuduyla, New Orleans banliyösünün rafinerilerinde, alışveriş merkezlerinde ve drenaj hendeklerinde kaçak bir güvenlik androidini takip etmeniz gerekmektedir.

Meta Score: 88

Rogue Legacy 2

Rogue Legacy 2, Rogue Legacy’nin devam oyunu niteliğindedir. Her öldüğünüzde, çocuklarınız sizin varisiniz olacak her çocuğun birbirinden farklı özellikler olacak. Kızınız bir Renk Körü Okçusu, oğlunuz ise Barışçıl bir Şef olabilir.

Meta Score: 88

Final Fantasy VI Pixel Remaster

FINAL FANTASY VI, hem oyuncular hem de eleştirmenler tarafından sevilen bir oyundur. Bu eşsiz beğeni mekanları ve hikayesi sayesinde. İnsanlığın demir, barut, buhar ve diğer teknolojilere dönüştüğü sihirli bir yerde geçiyor. Aslında, sihrin büyük ölçüde gittiğini söylemek daha doğru olur – kötü İmparatorluk tarafından köleleştirilmiş genç bir kadın ise hala güce sahiptir. Esper adında güçlü bir antik varlıkla karşılaştığında, epik ve korkunç sonuçları olacak bir olaylar zinciri başlamaktadır.

Meta Score: 88

OlliOlli World

OlliOlli World, yeni, cesur bir kaykay aksiyon oyunudur. Oyunda renkli karakterlerle tanışarak Radlandia’nın canlı mı canlı dünyasında geziyorsunuz. Zorlu görevler üstlenirken ve yol boyunca yeni arkadaşlar edinirken keyifli ve tuhaf bir maceralara tanık oluyorsunuz.  Karakterinizin görünüşünü, püf noktalarını ve stilini özelleştirebilir. Liglerde dünyaya meydan okuyabilir veya her seviyeden en iyi numaralarınızı gösterebileceğiniz arkadaşlarınıza meydan okuyun. OlliOlli World’ün kendine özgü akışına dalarak oyunun derinliğini ve oyuncu özgürlüğünü deneyimleyin. OlliOlli World, bağımsız çok sayıda eleştirmenlerce beğenilen OlliOlli serisinin üçüncü oyunudur.

Eksantrik karakterlerle ve keşfedilmeyi bekleyen canlı konumlarla ağzına kadar dolu yemyeşil bir kaykay ütopyasında bir yolculuğa çıkma fırsatı sunan oyunda yeni yollar, yeni yan görevler, olağanüstü ödüller ve destansı numara fırsatları keşfedeceksiniz.

Meta Score: 88

En İyi Canva Alternatifleri makalemize ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Dövizle Çalışabileceğiniz En İyi Siteler

Dövizle Çalışabileceğiniz En İyi Freelancer Siteler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Çevrimiçi (Online) İngilizce Öğretmeni Bulmak için En İyi Cambly Alternatifleri

2022 Epic Games Store Ücretsiz Oyun Listesi isimli makalemize aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

2022 Epic Games Store Ücretsiz Oyun Listesi

En iyi Ücretsiz Steam Oyunları isimli makalemiz:

En iyi Ücretsiz Steam Oyunları

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish