2022 Yılında Ücretsiz Kullanabileceğiniz En İyi Stok Fotoğraf Siteleri

15.06.2022
53
Okuma Süresi: 6 dakikalar
A+
A-

Web siteniz, bloğunuz ya da sosyal medya hesabınızda kullanmak için mükemmel ücretsiz stok fotoğrafı mı arıyorsunuz? Makalemizde 2022 Yılında Ücretsiz Kullanabileceğiniz En İyi Stok Fotoğraf Siteleri ‘ni sizinle paylaşacağız.

1. Pixabay

Pixabay, 2.6 milyondan fazla görselle en büyük stok fotoğraf sitelerinden biridir. Sitede çok sayıda ücretsiz stok fotoğrafı bulunmaktadır. İhtiyacınız olan tüm fotoğrafları burada bulmanız mümkün.

Pixabay’in tüm görselleri Creative Commons Zero (CC0) lisansıyla gelmektedir. Böylece tüm stok fotoğrafları herhangi bir telif hakkını ihlal etmeden kullanabilirsiniz. Ayrıca fotoğrafların yanı sıra, burada telifsiz vektör grafikleri, illüstrasyonlar ve videolar da bulunmaktadır. Pixabay sitesindeki görsellerin çoğu yüksek kalitededir ve ihtiyacınıza göre farklı çözünürlüklerde indirebilirsiniz.

Kesinlikle siteniz için stok fotoğraf elde etmek için en iyi seçeneklerden biridir.

2. Pexels

Pexels, ücretsiz en iyi stok fotoğraf sitesi olarak kabul edilir. Creative Commons Zero (CC0) lisansına sahip yüksek kaliteli görseller arayan kişiler için şiddetle tavsiye edilir. Herhangi bir ücret ödemeden bu sitedeki görselleri her türlü amaç için ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Sitenin gelişmiş arama altyapısı sayesinde aradığınız konu ile ilgili tüm fotoğrafları bulabilirsiniz.  Pexels, web sitesi ve uygulama tasarımcıları arasında oldukça popülerdir çünkü mükemmel görsellerden oluşan orijinal ve yaratıcı bir koleksiyona sahiptir. Görsellerin kalitesi Pixabay’da olduğu gibi oldukça yüksektir.

3. SplitShire

SplitShire, demek kalite demektir.  Oldukça kaliteli ve üstelik ücretsiz stok fotoğraf sitesidir. Web sitesinde gördüğünüz fotoğraflar yaratıcısı tarafından yüklenmiştir ve bu fotoğrafları ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu sitede en iyi fotoğraf türleri mekânlar ve bina kategorilerindedir. Bu temalarda fotoğraf arıyorsanız kesinlikle daha iyisi yok.  Eğer diğer stok fotoğraf web sitelerinde bulunmayan özel bir fotoğraflar arıyorsanız bu siteye bakın.

4. Gratisography

Eğlenceli, orijinal ve sıra dışı bir görsel arıyorsanız Gratisography tam size göredir. Web sitesi yetenekli bir grafik tasarımcı Ryan McGuire tarafından geliştirildi. Burada yer alan fotoğrafların gerçeküstü bir yönü var eğer aynı tarz fotoğraflardan sıkıldıysanız kesinlikle bu siteyi ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Çeşit olarak diğer emsallerine göre daha sınırlı seçenek sunmaktadır ancak sürekli olarak yeni fotoğraflar eklenmektedir. İsterseniz e-posta ile haftalık olarak en son eklenen fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Bütün görselleri ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

5. Vecteezy

Vecteezy, yüksek kaliteli ücretsiz fotoğraflar sunar. Vecteezy, fotoğraf kabul etme konusunda son derece titizdir, sadece kalite standartlarını karşılayan fotoğrafları yayınlar. Vecteezy, fotoğraflara ek olarak ücretsiz vektörler ve stok videolar da sunar. Görüntüleri yasal olarak ve tam izinle kullanabilmenizi sağlar.

Vecteezy’nin gelişmiş filtreleri sayesinde aradığınızı bulmak kolaydır. Ücretsiz bir şekilde, beğendiğiniz görüntü ve videolardan koleksiyonlar oluşturabilir, favorilerinize ekleyebilirsiniz.

6. Life of Pix

Life of Pix, fotoğrafçıların eserlerini ücretsiz olarak paylaştıkları stok fotoğraf sitesidir. En önemli özelliği sevdiğiniz fotoğrafçıları takip ederek onlara ait fotoğraflara ulaşabilmenizdir. Bu özelliği sadece Life of Pix’te bulabilirsiniz.  Fotoğraf indirme sınırlı olsa da, tüm yüksek kaliteli fotoğrafları görebilirsiniz.

7. Reshot

Reshot, oldukça zengin bir koleksiyona sahipti. Üstelik görsellerinin çoğu trend olan görsellerdir. Sosyal medya veya bloglarla ilgileniyorsanız eğer Reshot’u incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Ayrıca Reshot Facebook ve Twitter ile entegredir, bu sayede beğendiğiniz görselleri kolayca sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Amatör Fotoğrafçılar İçin En İyi Fotoğraf Satış Siteleri isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Amatör Fotoğrafçılar İçin En İyi Fotoğraf Satış Siteleri

Pazarlama Stratejinize İlham Verecek Instagram Reklamları isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Pazarlama Stratejinize İlham Verecek En İyi Instagram Reklamları

iOS 16 ile Gelen En Yeni Özellikler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

iOS 16 ile Gelen En Yeni Özellikler

Dövizle Çalışabileceğiniz En İyi Freelancer Siteler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Dövizle Çalışabileceğiniz En İyi Siteler

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish