2022 Yılında Procreate Yerine Kullanabileceğiniz En İyi Ücretsiz Alternatifler

09.06.2022
29
Okuma Süresi: 7 dakikalar
A+
A-

En iyi çizim uygulamaları arasında Procreate en başta gelmektedir. Ama maalesef bu uygulama için ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu makalemizde 2022 Yılında Procreate Yerine Kullanabileceğiniz En İyi Ücretsiz Alternatifler ‘i sizin için araştırdık.

Günümüzde sanatçılar dijital platformlar aracılığıyla sanatlarını icra etmeye başladılar. Procreate gibi çizim uygulamaları ise sanatçılara istedikleri zaman ve istedikleri yerde sanat eseri üretmeleri amacıyla kurulmuş platformlardan biridir.

En iyi dijital çizim programlarından biri olan Procreate uygulamasının birçok dezavantajı bulunmaktadır. Bunlar ücretli olması, Android işletim sisteminde olmaması gibi.

Geleneksel sanattan dijital sanata geçiş yapmak isteyen sanatçılar için bu yazıda sizlere Procreate için en iyi ücretsiz alternatifleri listeledik.

Assembly

Assembly, çok kısa sürede, çok iyi eserler üretmeniz için devrim niteliğinde araçlar sağlayan grafik tasarım uygulamasıdır. Ücretsiz olan bu program maalesef sadece iOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilir.

Bir profesyonel gibi çalışmak istiyorsanız üst düzey tasarım özellikleriyle dolu bu uygulamaya göz atmalısınız.

Optimize edilmiş dokunmatik düzenleme araçlarıyla daha hızlı çalışabilirsiniz. Assembly’nin etkileyici tipografi araçlarını da kullanabilirsiniz. Ayrıca vektör imaj formatlarını (SVG’leri) dışa aktarsanız bile eserin çözünürlüğünü etkilemez.

Assembly, yeni başlayanlar için uygundur.  Vektör oluşturma konusunda yeniyseniz, uygulamanın kullanımı kolay şekiller ve nesneler koleksiyonundan faydalanabilirsiniz. Ayrıca yeni başlayanlar için oldukça etkili rehberi vardır.

İos için

Infinite Painter

Infinite Painter, en iyi dijital çizim programı olmayabilir belki ancak Android kullanıcıları arasında oldukça popülerdir. Uygulamada, özelleştirebileceğiniz 80 den fazla doğal fırça vardır. Infinite Painter ayrıca sınırsız katman desteği, kağıt dokuları,  çeşitli dönüştürme araçları ve resminiz için ihtiyacınız olan çok daha fazla tasarım aracı sunar.

Infinite Painter’ı uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Yedi gün ücretsiz kullanabilirsiniz.

iOS için

Android için

Autodesk Sketchbook

Autodesk, illüstrasyon ve grafik tasarımına ilgi duyan herkes tarafından bilinen programdır. Autodesk Sketchbook, mobil cihazlar için en iyi dijital çizim programı olarak görülmektedir. Hem Android hem iOS olmak üzere tüm işletim sistemlerinde kullanılabilir.

Uygulama, çok çeşitli tuval boyutu sunar. Bununla birlikte, fırçalar konusunda da Procreate’e yakın bir seçeneğe sahiptir.  Autodesk Sketchbook, eserlerinizi PSD, JPEG, PNG, TIFF ve BMP olarak dışa aktarmanıza imkan tanır. Autodesk Sketchbook, yedi günlük ücretsiz deneme sürümüyle ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızda kullanmak için internette crack’ini kolayca bulabilirsiniz.

iOS için

Android için

Adobe Fresco

Eski adıyla Adobe Photoshop Sketch yeni adıyla Adobe Fresco, en iyi çizim uygulamalarından biridir.

Sanatçılar, mürekkepli kalem, grafit kurşun kalem gibi bir dizi etkileyici çizim aracına erişebilir. Ayrıca Bluetooth özelliği ile Adobe Ink, Pencil ve Wacom ve Adonit gibi farklı programların ekran kalemini de kullanmanıza imkân tanır.

Uygulamayı kullanarak Adobe ürünlerini sorunsuz bir şekilde entegre edebilir, çalışmalarınızı Photoshop veya Lightroom’a aktarabilirsiniz. Adobe Photoshop Sketch, vektör tabanlı bir program olduğu için eserlerinizi paylaşmanızı da kolaylaştıracaktır

Ancak uygulamada yaklaşık 15 farklı fırça bulunmaktadır.  Bu emsallerine göre oldukça azdır. Yine de Adobe Fresco İyi tasarlanmış kullanıcı dostu ara yüzüne sahip olması ve daha verimli bir iş akışı sağlaması nedeniyle en popüler uygulamalardan biridir.

Ücretsiz olan bu uygulama Android ne yazık ki işletim sistemler için uygun değildir.

iOS için  

Windows için

Concepts

Concepts, Disney, PlayStation ve Apple gibi dünyanın en büyük şirketleri tarafından kullanılan bir çizim uygulamasıdır. Artık Android’de de kullanılabilen Concepts uygulaması, kullanıcılarının yaratıcılıklarını sergilemelerine ve harika sanat eserleri üretmelerine imkan tanıyan en iyi ücretsiz çizim programıdır. Concepts, hem amatörler hem de profesyonellere hitap eder

Concepts, sanatçıların eserleri için çok çeşitli araçlar kullanmalarına imkan tanır. Ayrıca, hayalinizdeki sanat eserinizi oluşturmak için katmanlar üzerine katmanlar eklemenize de izin verir.

Concepts’i tamamen ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

iOS için  

Windows için

Ibis Paint X

Ibis Paint X, anime çizimleri için özel olarak tasarlanan bir uygulamadır ve gelişiminizi ve işlemlerinizi görmek için çizim sürecinin kaydını tutmanıza da imkân tanır. Geniş bir fırça ve renk paleti yelpazesiyle mutlaka incelenmesi gereken bir programdır. Üstelik uygulamada fırçaları ücretsiz kullanabilirsiniz. Ücretsiz olan uygulamada tek şart reklam izlemek. Ayrıca Ibis Paint sanat eserlerini paylaşabileceğiniz harika bir sanatçı topluluğuna sahiptir. Uygulama hem  Android hem de iOS cihazlar için kullanılabilir.

iOS için

Android için

Mobil Uygulama Geliştirmede Flutter’ı En İyi Yapan 5 Özellik isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Flutter’ı En İyi Yapan 5 Özellik

Dövizle Çalışabileceğiniz En İyi Freelancer Siteler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Dövizle Çalışabileceğiniz En İyi Siteler

Kolajen ile Cildinizi Korumanın En İyi Yolları isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kolajen ile Cildi Korumanın En İyi Yolları

iOS 16 ile Gelen En Yeni Özellikler isimli makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

iOS 16 ile Gelen En Yeni Özellikler

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 yorum

Henüz yorum yapılmamış.

tr_TRTurkish